spooky

náležitosti smlouvy

Dobrý den. Prosím o pomoc. Chtěla bych napsat ,,smlouvu,, Kde by se majitel zaručil zaplatit způsobenou škodu jeho nemovitostí tak, aby byla případně uznáma u soudu ( pokud by nakonec nechtěl zaplatit) Nevím přesně jaké všechny náležitosti má taková listina mít. Díííkkyy!!
Doplňuji:
Spadl mi sníh na střechu auta. Majitel domu pojištěný není. Ale kdyby se chtěl domluvit a zaplatit to ( jinak bych to vymáhala soudně) tak bych to dala sepsat. abych měla nějakou ,,pojistku,, v ruce, že mi to zaplatí.

Odpovědi
standa

Nerozumím otázce.

O jaký´škodní´ případ by mělo jít ? V jakém právním postavení jste vy vůči majiteli ?

Pokud to vezmu z obecného hlediska, tak takovéto případy řeší výhradně smlouvy uzavřené s pojišťovnami.

A pokud máte na mysli, že by se majitel ´dobrovolně´ zavázal, že bude SÁM hradit škody související s existencí domu (např. pád sněhu na ulici, který poškodí něčí auto nebo někoho zraní). Tak nevím KOMU by se takto měl předem zavazovat.

Neřku-li, že je to pro případného poškozeného úplně jedno, protože škodu buď uhradí pojišťovna nebo majitel. V tom prvním případě je to téměř 100% jistota, že poškozený bude odškodněn, v tom druhém případě, se bude muset poškozený nejspíš soudit a to je na dlouhý loket, ale v případě existence důkazů (svědectví, fotek) se trestu nevyhne ani po letech…

A existence jakési smlouvy by odškodnění stejně neurychlila.

Doplněna:

AHA 🙂 už rozumím.

Ale od vychytralého vlastníka oné nemovitosti se nejspíš nedočkáte žádného dobrovolného přiznání.

Doporučuji, abyste si udělala fotky a sehnala svědectví kolemjdoucích nebo sousedů ap.