Saky

Naletěla jsem,dá se s tím něco dělat ?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat…
Asi před 9ti dny jsem hledla na stránkách facebooku jestli někdo neprodává jednu modrou paruku,ozvala se mi jedna holka ,poslala mi dvě fotky paruky,jednu civilní a druhou na stránkách kde jí údajně kupovala. Dohodly jsme se tedy že udělá fotku ještě jednu té paruky až přijede domu(nebyla doma). Dohodly jsme se na ceně a na datumu odeslání,já jí peníze odeslala pozdějc než jsem měla jelikož byli svátky a tak to tedy nešlo,ale psala jsem jí to a následně se omluvila,ona však na moje zprávi neodpovídá…odeslala jsem celkem 400 Kč. Chtěla bych se zeptat jestli s tím něco mohu dělat,komunikovali jsem přes fb a už týden mi neodpovídá a paruka nikde… Děkuji za odpověd a pokud možno tak žádné připomínky o tom jak jsem hloupá,jsem si jistá že nejsem první ani poslední.

Nejlepší odpověď
Hamon

Sama píšeš, že byly svátky a nestihla jsi poslat peníze. Nemohlo se té druhé stát něco podobného? Třeba odjela na dovolenou. Počkal bych do příštího týdne.
Jinak máš možnost podat trestní oznámení. Pravděpodobně ale bude řešeno jen v přestupkovém řízení. A když ta druhá nebude spolupracovat, může být řízení úplně bez výsledku.

Další odpovědi
anonym

Saky, poznámka o tom, ať si necháme své připomínky, zde nemá co dělat. Kvůli tomu, že člověk naletí podvodníkovi, se tu takové rejpání nevyskytuje (a pokud ano, tak jen vzácně a většinou to admin smaže, protože je to v rozporu s kodexem).
Samozřejmě může jít o podvod, ale uvědom si ještě časovou souhru, že byly Vánoce a jsou prázdniny. Pokud úhrada nepřišla včas, tak majitelka paruky mohla odjet někam na hory nebo na dovolenou. Ještě bych to úplně nevzdávala.
Zkus to znovu po svátcích a pokud se ti neozve ani potom, tak máš možnost oznámit její jednání za pokus o podvod a nahlásit celou záležitost na Policii ČR.
Jde ovšem o tak malou škodu, že bude otázkou, co s tím bude PČR ochotná udělat.

bububabu

Základní pravidlo na internetu: Nikdy neplat předem!
(Vyjímkou jsou ověřené obchody). Ted to myslím obecně, nic proti tobě :)

Možná zkus ještě nějaký den počkat a jestli se neozve tak by bylo dobré si tu dotyčnou ověřit. Možná toho má více na triku a měla by se rozhodně zastavit aby nepodvedla další lidi…

Mc Merkurion

známá poslala vánoční cukroví týden před štědrým dnem a přišlo až na tři krále (loni),to je česká pošta…