Nakupovani po netu.

Dobry den, prosim vas koupil jsem po netu obleceni, bylo mi receno ze jsou nove, avsak nebyli. A my jsme ten obchod udelali, ale byl to soukromnik, domluvili jsme po mailu, a chci se zeptat jestli mam moznost ci sanci vratit obleceni za penize ktery jsem za ne zaplatil? popirpade jak bych u policii uspel? Dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

U policie by jste asi neuspěl.

Pokud jste nakupoval u fyzické osoby podnikající nebo právnické osoby máte 14 dní možnost na vrácení zboží a dostání peněz zpět (bez poštovného)

U fyzické osoby je to už problematičtější. vyzvěte ji k vrácení peněz a že zboží pošlete doporučeným dopisem s dodejkou.

Další odpovědi
Fidel

U policie byste mohl uspět za předpokladu, že zboží má hodnotu vyšší než 5.000 Kč – podezření ze spáchání t.č. podvodu