Yurippe

Nakupoval někdo přes http://ja.ali­express.com/?

http://ja.ali­express.com/
Doplňuji:
Nakupoval někdo přes http://ja.ali­express.com/ ? Nabízí mi to možnost poštovného zdarma přes China Post Air Mail a a nevím zda věřím tomu, že balíček přijde

Nejlepší odpověď
Questman

Já jsem tam kupoval nedávno mobil a přišel bez problémů a zdarma, jen co jsem platil bylo clo (u mě to bylo dost, nwm kolik % přesně z ceny to je ale není to zrovna málo). Pak jsem měl problém, že mi nepřišel jeden kryt co měl být součástí balení, tak jsem jim psal mail (anglicky) a bez problémů poslali dodatečně zdarma i ten, což jsem teda docela koukal :D

Další odpovědi
cochee

Nakupuju, ale vynechej v odkazu to „ja“ a nahraď jej „www,“ je to tatáž stránka v angličtině a můžeš změnit jazyk dokonce i na češtinu (přeloženo jen částečně, ale aspoň tak).

China Post Airmail je celkem nespolehlivá, stejně jako třeba Singapore Post, ale problém je akorát v tom, že chviličku trvá, než ti prodejce vrátí peníze, pokud pošta balík zašantročí. Musíš podat „protest.“ To vrácení peněz je, kromě časového průtahu, naprosto spolehlivé. Já už se takhle čtvrt roku pokouším koupit tablet, jednou vráceny peníze, dvakrát odstaven prodejce ze strany Aliexpress z důvodu podezřelých operací :) ale až ten tablet budu mít za cca dvojku, když se u nás prodává za pětku až šestku, tak budu rát, že jsem projevil trpělivost :)

Odhadem 90% nabízeného zboží se pojí s alternativou alespoň jednoho druhu dopravy zdarma.
Doplňuji:
…fujtajbl, „rát,“ jdu se zahrabat aspoň 3 metry pod zem… 😛

SteimlX

spoustu drobností, blikačky, reflexní pvky na kolo. žena zase bižuterii a nějaké dřevěné hračky pro prcka a samolepky, všechno v pořádku.
Bohužel v poslední době jsem dostal flashku, která nefunguje a druhá nedorazila, ale komunikují se mnou, takže vlastně všechno ok.
daň se platí u zboží nad asi 4200,– , ale takhle drahou věc bych si od Číňanů nekoupil… ¨
např. kolega z práce si pořídil mobil asi za 5000,– srovnatelný model v čechách cca 11 000 a je naprosto spokojen, ale je nutno si udvědomit možné problémy s reklamací, může to být super výrobek, ale jak na potvoru se stane nějaká standartní závada a pak už je to „na dlouhý lokte“…

bolak

Jasně že to do dojde, nic se neboj, stačí zaškrtnout free shipping a co ti vyleze, tam je doprava zdarma. Oni číňani maj na tohle dohody, oni neposílaj jeden balíček 9000 kilometrů kvůli tobě, ale rozvážej balíky pro celej svět, a všechny posílaj loděma v obřích kontejnerech za jednotnou cenu, proto neplatěj za tvůj balík prakticky nic, možná pár korun po ČR, a posílaj to v obálce jako dopis. Taky používaj fígle aby obešli clo, třeba si objednáš věc za 1000 usd a oni na tu obálku napíšou hodnota 10 centů, a na celnici, pokud je to dostatečně malý, nad tím mávnou rukou a nijak to nezkoumaj. Oni nebudou rozbalovat a prozkoumávat desetitisíce balíčků denně, to by se z toho zcvokli. Na druhou stranu se ti pak ale může stát, že tě pošťák doma nezastihne a položí ti to někde na chodbu, protože to pro něj bude mít hodnotu pár centů jak je uvedeno na obálce, a tak tak to na poště ukládat nebude.

Co se týče toho strachu že to nedojde, tak aliexpress má tohle ošetřený. Ty si to objednáváš přes aliexpress od nějakýho obchodu, ale ta stránka je jen zprostředkovatel. Oni jim ty peníze co jim poslal/a posílaj až po 2 měsících, takže když ti balíček nedojde, otevřeš si spor (dispute) a oni jim nic nepošlou, a pokud nebude o objednávce žádná informace kde se nachází, kdy dorazí nebo nebudou reagovat na tvůj spor, tak se ti peníze asi po 6 dnech automaticky pošlou zpátky na účet ze kterého jse je poslal/a.