QU33G

Nákup zboží neoficiálně

zdravim

jisty prodejce (majitel telefonu), ho niní prodava. rad bych ho koupil nebot je to Iphone 4 za dobrou cenu.
jenze osobni prevzeni a platba nepripada v uvahu, nebot je to pres celou republiku. druha moznost ze mi me to poslal postou na dobirku, avsak zde je problem.
nebudu davat nekolik tisic za nejaky balicek kde nevim co je a muze tam byt treba seschla brambora ;)

proto se ptam :
nevite o nejake dalsi moznosti jak to koupit ke spokojenosti obou stran???

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Prodejce, to jako nějakej jouda přes inzerát, nebo je to regulérní obchod? V tom druhým případě bych doporučoval nějaký internetový server, co se zabývá srovnáním prodávaných produktů, jako je např. Heureka > http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=iphone+4

Tam si najdeš to co hledáš, vypíše ti to všechny obchody kde to prodávaj, vedle toho ceny a u každého výrobku je jak recenze toho výrobku tak i recenze toho obchodu, takže se můžeš kouknout, kolik lidí dostalo zboží všas a v pořádku, a který prodejce tě nejspíš vypeče.

A pokud by to bylo opravdu přes ten inzerát a ten člověk by byl jenom náhodný prodávající, u kterého by si neznal ani jméno ani adresu, tak vím že některé banky v zahraničí poskytují možnost „zaslání platby s potvrzením“. Funguje to tak, že ty pošleš platbu, jemu peníze dorazí , ale budou zatím zablokované. On ti pak pošle tu věc a jakmile ji dostaneš a zkontroluješ zda je v pořádku, tak mu ty peníze smskou jenom odblokuješ. V tomhle případě je dobré prodávajícího předem informovat, protože kdyby tě náhodou chtěl podvést, tak tím nic nezíská. Ty mu sice pošleš peníze, ale on je nikdy nebude moc použít. Navrácení poslaných peněz na tvůj účet, v případě podvodu, pak ale bývá dost zdlouhavé.