Martin6161

Nákup a prodej zboží od výrobce

zdravím Jaký je postup v případě že bych chtěl v České Republice prodávat zboží, konkrétně ručně dělané nože, které by byly nakoupeny ze zahraničí ? Nože jsem vyráběny v Pákistánu v poměrně velkém množství a třeba u nás by o takové mezi myslivci atd. byl velký zájem. Je třeba to podložit nějakými smlouvami (předpokládám že jo, ale zeptám se) a nebo je možno prostě nakoupit od výrobce co zrovna chci jako standartní objednávku a tady prodat, samozřejmě s odkazem na výrobce (nevydával bych je rozhodně za svoje)

Děkuji za odpověď, v těchto záležitostech jsem amatér.

Odpovědi
Drap

Nepotřebuješ mít žádné smluvní vztahy.Pokud budeš mít živnost na nákup a prodej, stačí ti jen nakoupit , v případě dovozu z Pakistánu proclít, a následně prodat.

kelley

Zjisti si ale, jestli ten typ nožů není u nás považován za zbraň, tam by platily asi nějaké speciální předpisy…

McArthur

Z hlediska podnikání je potřeba mít živnostenský list (je to živnost volná pro nákup a prodej zboží), registraci k DPH na Finančním úřadě (+ k dani z příjmu za FO), registraci na ČSSZ, platit si zdravotní pojištění (pokud to nebude vedlejšák), registraci na Celní správě, registraci u EKO-KOMu z důvodu uvádění obalů na trh a v případě, že se jedná o nože spadající do kategorie „zbraň“, tak ještě povolení k dovozu, prodeji atd.

A je to Pákistán, takže doporučuji nechat udělat na vzorku atesty, zda-li jakákoliv část neobsahuje zakázané chemikálie a prvky, protože za případné potíže ručíte.