Fazzz

Nakoupila jsem si semínka, chtěla bych začít sázet, ale na obalech se píše, že se mají semena nechat klíčit, ale jak?

Jak na klíčení semen?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Ze semínek nejprve musíš vypěstovat sazeničky a ty teprve můžeš sázet. Nějak ti vypadl důležitý krok.

Další odpovědi
akvidzerp

Semena se naklíčí tak že se dají do cca 1–2cm vody,nebo do vlhké až mokré vaty a počkáš den nebo dva a budou naklíčené.

Ravenne

Už ani nespočítám, kolikrát jsem nechávala semena klíčit kvůli biologické olympiádě na základní škole :). Dělala jsem to tak, že jsem si namočila vatu a na ni položila pár semínek. Pravidelně jsem je vlhčila, dokud nenaklíčila. Ale chce to teplo a světlo :).

mosoj

Do vody ne , to je utopíš. Zabalit do té vlhké vaty a vatu udržovat vlhkou.

Fazzz

Tak to tak udělám. Děkuji za radu.

Fazzz

Aha. Ale četla jsem ještě, že se klíčení provádí tím, že se do misky vloží vata, zalije vodou, dají na ní semínka, přikryje vatou a zakryje něčím, aby do misky nešla tma. Je to tak?