jjj123456789

Nakolik je srozumitelná dnešní italština a latina?

Odpovědi
gecco

Já myslím, že ti, kteří daný jazyk umí, se domluví dobře, ne?
Proč by měly být italština nebo latina nesrozumitelnými??
😁

klumprt

Neumím italsky ani latinsky, takže za mě vůbec ne.

Kelt

Latina je neměnný jazyk snad od středověku. Proč tedy mluvit o dnešní latině. Italština se vyvinula z latiny. Jen tak mimochodem v životopise Enrica Fermiho je zmínka o tom, že někdo četl nějaké pojednání (Italové), které bylo psáno latinsky a ani si toho nevšimnul. Z toho lze usoudit, že latina je srozumitelná, ale používá se knižně, ne jako mluvený jazyk.

střevo

prej už né moc a domluvit se jen tak nedá