Trumpeta

naklady za pouzivani auta

koupil jsem na uverovou smlouvu uzitkovy automobil. dal jsem ho najmu treti osobe. treti osoba zaplatila akontaci a dalsi naklady spojene s uzivanim automobilu. Automobil byl odebran zpet majiteli z duvodu spatne platebni moralky treti soby. Ma treti osoba narok na uhradu vydaju ? Neexituje zadna smlouva.

Odpovědi
standa

No to je ale zmatek 🙂

Abych se v tom vyznal, tak rekapituluji fakta:

1. tazatel dostal úvěr na nákup vozu

  • platil dále zmiňovanou akontaci(?) úvěrové společnosti tazatel?

2. vůz byl předán do užívání (nájmu) třetí osobě

  • komu tato osoba zaplatila akontaci? tazateli? nebo přímo úvěrové společnosti?

3. třetí osoba měla špatnou platební morálku

  • vůči komu měla tato osoba špatnou morálku?
  • platila splátky tazateli nebo úvěrové společnosti?

4. auto bylo odebráno zpět

  • kdo toto ´odebrání´ inicioval? tazatel nebo úvěr.společnost ?

5. jaké výdaje třetí osoby máte na mysli ?

Možná bych odpovědi na některé otázky dokázal odhadnout, ale nebudu se pouštět do spekulací a nechám vás, abyste svůj dotaz upřesnil, pak vám určitě poradím 🙂