Ves.jan

Najít HV,určit větné členy(kontro.)

Prosím vás můžete mi to zkontrolovat ,jestli to mám dobře? Děkuju!

Zdálo se,že si to rozmýslel a že na naše setkání po letech.
HV: Zdálo se.
V.Č: podmětná

Přemýšleli jsme o tom, co by se dalo upravit,ba co bychom mohli ještě vylepšit
HV: Přemýšleli jsme o tom. a Ba co bychom mohli ještě vylepšit.
V.Č:stupňovací

Babička řekla,že bud' půjdeme hned domů, nebo určitě nastydneme.
HV:Babička řekla.
V.Č:předmětná

Doplňuji:
Zdálo se,že si to rozmyslel a že nepřijde na naše setkání po letech.

Nejlepší odpověď
annas

Zdálo se – 1.VH, že 2..VV Po… a že – zřejmě chybí sloveso, protože text nedává smysl. Např. a že se těší … a že 3. VV Po – spojená souřadně s 2.VV ve vztahu slučovacím.
.
řekla – 1. VH, že 2.VV Pt, 3.VV PT. Obě věty vedlejší jsou spojeny souřadně ve vztahu vylučovacím.

Přemýšlelli jsme – 1.VH, co 2.VV PT, ba co 3.VV PT. Obě věty vedlejší jsou spjojeny souřadně ve vztahu stupňovacím.

Zapomněl jste určit všechny věty.

Další odpovědi
beer

Na tyto otázky odpovídá jen někdo, počkej si. Domácí úkoly se tu převážně neřeší, správně to ale nemáš.