zbrawa

najimatel bytu v bytovce odmita vývoz septiku,který plní sklep,co dál?

najímatel bytu neplní v bytovém domě povinnosti na úkor zdraví nájemníků

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pod pojmem bytovka si představuju bytový dům, který má společné prostory včetně rozvodu vody a odpadu, o které se stará správce, ne majitelé jednotlivých bytů … Není to tak?

Další odpovědi
gecco

Nikdo z nás nezná znění nájemní smlouvy…
Takže:

  1. pročti si tu smlouvu
  2. postupuj podle ní

Pokud majitel smlouvu porušuje, můžeš

  1. odstěhovat se (bez sankcí a výpovědní lhůty)
  2. obrátit se na soud
  3. provést nápravu věci, uhradit – a poté náklady vymáhat na majiteli nemovitosti

cukrar

Tento problém neřeší nájemní smlouva, ale jiný předpis, jehož číslo mám uloženo v práci.
Ale o septik se musí starat majitel domu. Kdo to je u Vás? Vyzval jste majitele k nápravě?

Drap

Důležitá je nájemní smlouva. Pokud je to v rozporu s nájemní smlouvou, tak nezbývá než se obrátit na soud.