Nájemní smlouva majitelky 1/2 domu druhé majitelce 1/4

Bydlím v rodinném domku kde jsou tři majitelé: podíly domu:1/2 majitelka,1/4 majitelka,1/4majitel. Já jsem majitelka ideální čtvrtiny.V roce 1999 jsme si nechali dělat novou střechu a já jsem si ze společné půdy zabrala o 1,30m více a nechala jsem si udělat malou ložničku. Jedná se o zkosený prostor kde se postaví pouze dítě cca do výšky 125cm. Spolumajitelka 1/2 přišla s nájemní smlouvou za zabraný 1,30 a každý rok mi zvyšuje nájem bez vědomí třetího spolumajitele.Nechce nic nechat přeměřit a na katastru není část zabrané obytné půdy zaevidován.Chtěla jsem se zeptat zda dále mám spolumajitelce 300,-CZK platit i když třetí spolumajitel není nikde pod naší korespondencí uveden a zda již nevznikla promlčecí lhůta.Děkuji R.Landová
Doplňuji:
Nemám se tedy bát , že mě dá spolumajitelka k soudu, pokud nebude mít sepsáno kolik m2 je na koho napsaných.A nevznikla již promlčecí lhůta.Děkuji dixi2

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Pokud "nejde" nemovitost rozdělit jinak než opticky, tzn. nemáte doslova sepsáno kolik m2 a kde je na koho napsaných, nemá majitelka na toto nárok, jak dokáže , že oněch 1,3m není zrovna vaše?

Pokročilý

Přesně tak, jak jste doplnila. Nemusíte se bát. Vzhledem k tomu, že můžete mít dobré vztahy, tak bych raději 300 Kč platil. Také bych o této skutečnosti uvědomil třetího majitele. Záleží na Vás, ale nárok na 1,3m2 si nárok dělat nemůže. Musel by být tento rozměr nějak právně zanesen jak na katastr, tak do smlouvy o nájmu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.