dixi2

Nájemní smlouva majitelky 1/2 domu druhé majitelce 1/4

Bydlím v rodinném domku kde jsou tři majitelé: podíly domu:1/2 majitelka,1/4 majitelka,1/4ma­jitel. Já jsem majitelka ideální čtvrtiny.V roce 1999 jsme si nechali dělat novou střechu a já jsem si ze společné půdy zabrala o 1,30m více a nechala jsem si udělat malou ložničku. Jedná se o zkosený prostor kde se postaví pouze dítě cca do výšky 125cm. Spolumajitelka 1/2 přišla s nájemní smlouvou za zabraný 1,30 a každý rok mi zvyšuje nájem bez vědomí třetího spolumajitele­.Nechce nic nechat přeměřit a na katastru není část zabrané obytné půdy zaevidován.Chtěla jsem se zeptat zda dále mám spolumajitelce 300,–CZK platit i když třetí spolumajitel není nikde pod naší korespondencí uveden a zda již nevznikla promlčecí lhůta.Děkuji R.Landová
Doplňuji:
Nemám se tedy bát , že mě dá spolumajitelka k soudu, pokud nebude mít sepsáno kolik m2 je na koho napsaných.A nev­znikla již promlčecí lhůta.Děkuji dixi2

Odpovědi
Attack-design

Pokud „nejde“ nemovitost rozdělit jinak než opticky, tzn. nemáte doslova sepsáno kolik m2 a kde je na koho napsaných, nemá majitelka na toto nárok, jak dokáže , že oněch 1,3m není zrovna vaše?

Dandi

Přesně tak, jak jste doplnila. Nemusíte se bát. Vzhledem k tomu, že můžete mít dobré vztahy, tak bych raději 300 Kč platil. Také bych o této skutečnosti uvědomil třetího majitele. Záleží na Vás, ale nárok na 1,3m2 si nárok dělat nemůže. Musel by být tento rozměr nějak právně zanesen jak na katastr, tak do smlouvy o nájmu.