Nájemní smlouva

Dobrý den, k 1.4. 2010 jsme měli s paní pronajímatelkou uzavřít nájemní smlouvu. Nájemní sml. vypadala následovně: Na jedné straně pronajímatelka a na druhé straně nájemníků nás bylo 6, ale na smlouvě je nás podepsáno jen 5, vč paní pronajímatelky, je tato smlouva vůbec právně platná pro zbylé účastníky? Myslím tím, že na hlavičce papíru je napsáno 7 jmen, ale podpisů je jen 5. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Pokud ze smlouvy neplývá, že někdo z těch podepsaných osob může jednat i za ostatní nepodepsané osoby, tak je smlouva NEPLATNÁ, a to pro všechny účastníky smluvního vztahu.

Doporučuji:

  1. buď zajistit ty dva chybějící podpisy
  2. dohodnout se s pronajímatelkou na jiném znění smlouvy…, které pak za stranu „nájemce“ podepíší všichni, kteří budou ve smlouvě identifikováni jako jednotliví nájemníci.