sofi

Nájemní smlouva

Dobrý den,před třemi lety jsme se nastěhovali do podnájmu s nájemní smlouvou na jeden rok s tím,že každý rok bude dodatek k této NS. Do nešního dne není.Nyní majitel přiveze novou smlouvu a chce na nás doplatit finanční obnos za zvýšené zálohy za energie. Jsme povinni tuto finanční částku zaplatit? Může nás vystěhovat když nezaplatíme?

Odpovědi
standa

Nejspíš máte na mysli, že majitel chce doplatit určitou částku za spotřebu energií, protože jste během roku platili nižší zálohy a SKUTEČNÁ výše těchto nákladů byla vyšší než-li zaplacené zálohy…

Pokud to tak je, tak na tento „doplatek“ má majitel nárok, ale zároveň vám musí předložit VYÚČTOVÁNÍ (tedy faktury od dodavatelů energií) a měli byste mít přehled o spotřebě měrných jednotek těchto energií (elektroměr, plynoměr, vodoměr ap.)

Pokud je v „tom“ něco jiného, tak nejspíš budete mít smůlu, protože i když bude v právu s tím, že nic doplácet nemusíte, tak majitele NIC nenutí k tomu s vámi nájemní smlouvu prodloužit.

Do obhajoby právní konstrukce domněnky, že nájemní vztah který sice de´jure skončil na dobu určitou, ale de´facto do dnes trvá se na tomto místě nechci pouštět…