Sinikka

Nájemné/bydlení zdarma

Dobrý den, řešíme spor se sousedem (jeho pes k nám utíká a ohrožuje nás), který vyhrožuje, že pokud ho udám na MÚ nebo zavolám policii, tak nás udá, že kamarádce pronajímáme byt na černo. No kamarádka tu sice bydlí, ale nc nám neplatí , mohou být i přesto problémy??

Nejlepší odpověď
Dochy

Ten byt je váš, nebo jste nájemníci? Pokud je váš, pak nikomu nic není do toho, kdo s vámi bydlí. Pokud není váš, měli byste mít svolení majitele (může být součástí nájemní smlouvy) – od počtu bydlících lidí se kromě jiného odvozují některé poplatky (máte v pořádku platbu za odpady?) Pokud máte všechno v pořádku, nevidím důvod se souseda bát. Tedy alespoň s ohledem na běžného úředního šimla.

Další odpovědi
anonym

Získejte si psa na svou stranu, buřtem, kostí aj.

Reezo

já si myslím, že si nějakou cestu najde na pomstu, pokud budete jednat proti němu. Navíc to klidně může odstartovat konflikt, že si budete dělat akorát naschváli a neskončí to dokud se někdo z vás neodstěhuje pryč.

Sinikka

Děkuj moc za všechny odpovědi :)
Ano, dům je náš, vlastník jsem já a moje maminka. Před dvěma dny mi sousedův pes málem zakousl mého psa, tak se ho chystám udat, protože se nám jen vysmívá, že plot upravovat nebude.
Kamarádka bydlí s námi, se svou 19ti měsíční dcerou, na kterou pes také útočil. No a soused mi včera do očí vpálil, že to nahlásí, že jí máme doma na černo. A asi s už neuvědomil, že matka samoživitelka s mateřskou 3800 nám těžko bude něco platit.
Pes je opravdu hodně agresivní, nejvíc jde po našich psech a právě po dítěti. Tak jako můžu říct, že radši budu mít nějaký konflikt než se dívat na to, jak tu někdo umře.

Dochy

Paráda. V tom případě opravdu jen zkontrolovat, že platíte správně co máte… pokud u vás žije dlouhodobě, pak odpady (pokud v obci platíte za člověka a ne za popelnici), poplatek za psy a to je snad všechno. (i kdyby nějaký poplatek nebyl zaplacen a někdo vás udal, tak by to mělo jít normálně dořešit na úřadě a doplatit.) Nenechte se zastrašit.

Sinikka

Děkuji moc :)