Amie

Najdu povolání s gymplem?

Nedávno mi naši oznámili, že pokud nepůjdu na vejšku po gymplu, že si práci taky nenajdu a to, že „gympl = nic nemáš“ je naprostá blbost.

Jak je to vlastně doopravdy a jakou šanci budu mít pouze s gymplem a maturitou?

Nejlepší odpověď
www

Bohužel, v dnešní době najdeš zaměstnání velmi těžko. A to se střední školou i výškou.
Co vzdělání navíc přece jen dává trochu větší možnosti. Nic víc, nic míň. Záleží jen na tobě „kam“ míříš.
Zkušenost

Další odpovědi
chudst

Gympl je od toho, aby ses připravila na učení se na vysoké škole. Pouze maturita dneska nic neznamená a nahradí tě milion dalších, kteří budou mít kvalifikaci minimálně v absolvování vysoké školy (a eventuelně další praxe – mimo jiné např. aktivní znalosti jazyků…). Vaši mají bohužel pravdu, šanci budeš mít minimální, zaměstnavatelé raději sáhnou po ostatních.

jpau

🙂

Máš několik reálných možností, kde tě po gymplu vezmou: KFC, Žlutá prdel, stánky na Václaváku. Nejlépe to vystihl chudst.

Co se týče nástpu do IT tak si nejsem úplně jistý, zda-li je to natolik prespektivní, jako tvrdí pan Kole, protože tato oblast je dost obsazená a kdo ví, co bude za 3, 5 let, zda-li prostě už těch lidí nebude moc.
Význam by měl nějaký „low-level“ vývoj (programovat např. ledničky, mikrovlnky, ecu do aut, rozuměj nějaké specifické jednoúčelové zařízení v asm nebo c), problém je, že tam už to není jen o „programování je kombinování příkazů“ ale i o znalosti elektroniky.

venkovan

Podívej se na inzerci jaká pracovní místa se nabízí a jaké se požadují znalosti. Nikde není napsáno, že s gymplem nebudš schopnou obchodní zástupkyní pojiš´tovny apod.
Nicméně s vysokou školou můžeš i zametet ulice. Bez vysoké školy, jen obtížně můžeš děkat nějakou odbornou kvalitfikovanou práci.
Ale když se dobře v dáš, stačí i učňák.
Když ne vysokou, zkus VOŠ, udělej si nějakou odbornost abys byla na trhu práce zajímavá (nemyslím tím trh práce v rovině E 55, – tam se chytne kde která, ale je to jen na několik let).

Michal Kole

Mám stejný názor. gympl je jen rozšířená základka.

Jediné co je možné je nějak "LEGÁLNĚ"DONUTIT úřednici na pracáku, ti dát nějakou rekvalifikaci.

Na pár měsíců se tím zabijou dvě mouchy jednou ranou.

Budeš mít nárok na podporu, protože, když jakoby „studuješ“ tak nemůžeš logicky pracovat a vydělávat si na živobytí.

A na pár týdnů nebo měsíců si odpočineš od 3× týdně návštěvy pošty a něco se naučíš.

Vem si nějaký obor IT, např. správa sití, počítačová grafia (Photoshop), programování WWW stránek (HTML, CSS, PHP, MySQL, JavaScript)

Programování není tak složité jak se zdá.

Tam jde hlavně o schopnost myslet, vymyslet algoritmus – postup řešení problému.

syntaxe programovacího jazyka je už menší problém existují referenční příručky jak má příkaz vypadat a jaké jsou parametry.

programování je kombinování příkazů.

nebo obecně technické obory, např. obrábění kovů – na klasický strojích to pro tebe jako holku bude obtížné, protože supporty se obsluhují ručně klikami a jsou to těžké části strojů, kvůli tlumení vybrací.

CNC stroje se již obsluhují klávesnicí a je to jednodušší práce, že na obrazovce vidíš polohu supportů a je lze nastavit nejmenší krok na jedno stisknutí klávesy.

Sice rekvalifikace zaměstnavatelé moc neberou, co tak čtu, protože je to takový „rychlokurz základů“.

Ale zdá se mi to lepší možnost než vyplácet sociální dávky zadarmo.