Evženie

Najdu někde nějaký návod jak pracovat ve Wordu a vytvářet tabulky na Excelu?

Ráda bych se zdokonalila,ale nechci za to zbytečně utrácet.

Nejlepší odpověď
Alesh

Na netu je toho mraky, stačí dát do Googlu „Word základy“, „Excel základy“. Jinak jestli máš nějaké konkrétní dotazy, co se jak dělá, pak neváhej a ptej se. Utrácet za knížky kvůli základům, je asi opravdu zbytečné.
Mrkni na odkaz, to by mohlo stačit. 😉

Zdroj: http://office­.lasakovi.com/

Další odpovědi
Sůwa

Tak já jsem zašla do knihovny a příslušné publikace si postupně půjčila. Roční půjovné je 60,–. Při čtení jsem si dělala výpisky, které používám stále. Najít si návod na netu je sice ještě levnější, ale pokud si budeš všechno chtít hned vyzkoušet, budeš pořád jen přepínat okna.
Doplňuji:
pro lexx:
přítel, kolega…není moc platný, když je PC učedníkovi víc než …sát let. Jednak jsme na papírovou formu učebnic zvyklí a hlavně se můžeme učit rychlostí, která nám vyhovuje. Tomu, kdo je na PC od doby, kdy začal rozum brát je zatěžko to někomu staršímu srozumitelně vysvětlit, protože řadu úkonů dělá automaticky a ani neví proč.

lexx

Nejlepší je přítel (nebo kolegyně) který rad poradí, pomůže, vysvětlí základy. Příručky jsou z 80% neužitečná zátěž, rychlokurzy málo efektívní. Taky metoda pokus – omyl, oba programy mají nápovědu.

led

pripájam sa k suwě (dúfam, že správne skloňujem).
Výhoda papiera je aj v možnosti si robiť priamo do textu poznámky a zvýrazňovať podstatné.
Dosť často učím aj starších a viem, že si tie svoje značky a poznámky musia robiť a často sa k nim vracať. Začínajú systémom cvičenej opice, ale časom, vďaka svojim životným skúsenostiam a chuti učiť sa, zatienia mladších. Ak by mali všetko robiť v oknách a prepínať medzi manuálom a prácou, stratili by náväznosť a chuť učiť sa nové.
Riešim to tak, že elektronický manuál vytlačím na papier a pracujem s ním ako s učebnicou.

mosoj

Pro suwa ještě tři palce navíc !