talka

Najdou se oblíbenci kmochovek?

Andulko šafářova, Hoj,Mařenko!, Jarabáček, Kolíne, Kolíne, Koně vraný, Muziky, muziky, Na motoru, Na stříbropěnném Labi, Pod našima okny, Pode mlejnem, Zelení hájové

Odpovědi
setapouch

Ano.
Doplňuji:
Ted jsem se nad tim zamyslel a ne. Oblibenci kmochovek jsou lide, ktere (ne kteri) maji v oblibe kmochovky. Cili ty kmochovky si oblibily nejake lidi, coz je nesmysl, pisnicka si nemuze nikoho oblibit.

Spravne by melo byt milovnici nebo podobne slovo. A milovnik zrovna nejsem, ale rad je mam, zejmena pochody.

annas

Ad setapouch, vazba je správná, i když působí nejednoznačně. Chybí přídavné jméno – oblíbenci starých kmochovek.

Ale podmětem tedy subjektem. původcem děje (oblíbenci se najdou) jsou „oblíbenci“. Přívlastek neshodný v genitivu pak vysvětluje (cíl děje, objekt obliby). Ale pro přesnost chybí přídavné jméno.

setapouch

Oblíbenec je osoba oblíbená (kým), nikoli osoba mající oblibu (v čem).

annas

Omlouvám se. Máte pravdu. Můj Den blbec. Dívala jsem se na mluvnickou vazbu, ale neuvědomila si význam slova.

setapouch

Palec nahoru :)