konemy

Najdou se ještě Indiáni, co žijí původním životem?

Obzvláště mě zajímají ti z Velkých plání.

Nejlepší odpověď
Alesh

jo, v amazonském pralese jich pár je

Další odpovědi
Drap

Ti z plání už nežijí nikde původním životem. Několik málo zbytků žije sice v rezervacích, jsou však zmoženi civilizací a alkoholem o o původním způsobu života se nedá mluvit.
I když někteří jedinci se snaží navázat na své předky, je to velmi obtížné. Neměli spojení s životem svých kmenů, neznají většinou svůj jazyk a podobně. Díky starostlivosti vlády USA ještě v sedumdesatých létech vyrůstali děti odděleně od svých rodičů a kmenů ve vládních zařízeních. Jen pro zajímavost. První učebnici lakontštiny na světě napsal před nedávnem jedem brňák.

Lamalam

Zcela původním životem už asi nežijí žádní. Hodně blízko k tomu budou mít malé izolované skupiny z deštného pralesa.

bolak

no jakpak by ne, třeba v kasínech je jich plno