annas

Najdete se v některé kategorii turistů? Členění vzniklo z označení, které čs. turistům dávají cizinci v místě dovolené.

Nejlepší odpověď
led

Někdo jiný - jaký typ

ja by som sa zaradila do kategórií „Sportovní Baťůžkář“ a „Státem placený pracujíci turista“

Další odpovědi
briketka10

Baťůžkář - nosí batoh, baťužek či krosnu.

vždycky jsem nosila baťoh a nosím, pohodlný botky a rádio..
konzervičky, paštičky a řízečky s tím souvisí co bych jedla 🙂
túry myslím taky jsem „3 v 1“ akorát nejezdím na kole a nepotápím se 😁

Damiana

Někdo jiný - jaký typ

Lázeňský švihák – prvorepublikové prostředí tanečních kaváren, intelektuální oázy vernisáží a výstav, romantika ve dvou, jazzové koncerty, divadlo a swing, vybraná francouzská gastronomie, gurmetství, prostředí „nehemživé“ ale poklidné, žádný spěch, Wellnes a moře vody…
Přímo za Požitkáře, tak, jak ho popisuješ jsem se označit nemohla, protože v socialismu jsem byla dítětem, takže nemohu srovnávat. Ale tyhle požitky, které jsem popsala, si opravdu užívám ráda.

dudu

Požitkář - vychutnává si to, co za socialismu nemohl

Spíše bych napsal požitkář navštěvující místa, kam dříve za poznáním nemohl. Ovšem i za socialismu jsme např. za devatenáct dnů procestovali valnou část Rumunska. Naše touha poznávat jiné krajiny a kultury je natolik intenzivní, že letošní cesta nás teprve čeká, ale už nyní s manželkou vybíráme cíl na příští rok. Limitujícím faktorem jsou nejen finance, ale bohužel začíná být také náš zdravotní stav.

quentos

Baťůžkář - nosí batoh, baťužek či krosnu.

tak tím batohem jsem asi typický :{))> občas i ta túra, ale dnes už na ně nezbývá příliš čas.

fcoop

Někdo jiný - jaký typ

Byl jsem a budu ctitel kufru – papírový model – a paštik.Specia­lizace – Májka.
A bez tlačenky ani krok.

mosoj

Někdo jiný - jaký typ

Podle tohoto blbého dělení jsem baťůžkář i paštikář a nestydím se za to.
Ono když jdete celý den po horách tak tu paštiku i baťůžek musíte mít. Navíc jak říká dudu
finance jsou rozhodující a dávat někdě 300 Kč za oběd, 30 Kč za sklenici vody či 60 Kč za kávu mně může být ukradené.

Dále zde ještě chybí kategorie " snob " !!

Drap

Někdo jiný - jaký typ

Našel, byll bych pro ně směsicí baťůžkáře a jiného typu. Podrobnosti tady nechci popisovat, je to moje soukromí.

anonym

Někdo jiný - jaký typ

Stejně jako led, služební cesty s plnými dietami. Nevejde se do žádné z umělých rádobyškatulek.
Jinak jezdívám jako doprovod na poznávací zájezdy – také se nikam nevejde, protože veškerý servis je předem placený a zbytek si kupujeme na palubě autobusu, kde se sortiment a druh také vymyká nalinkovanému omezení.
P.S. Ostatní komentář v diskuzi.

hanulka11

Požitkář - vychutnává si to, co za socialismu nemohl

hanny 2

Požitkář - vychutnává si to, co za socialismu nemohl

samicek333

Baťůžkář - nosí batoh, baťužek či krosnu.

Bez batohu nebo nějaké tašky přes rameno nevyrážím skoro nikam. Vždy potřebuju hodně věcí.

anonym

Mám v rodině absolventku fakulty cestovního ruchu. Na dané téma jsem si musel vyslechnout racionální komentář, cituji:
Zmíněné členění nikdy nebylo, může být konstrukcí ctižádostivého pisálka. Odkud je zdroj čerpán?
Jediný prokázaný výraz je paštičkář (v 90. letech od Chorvatů, méně od Němců). Dnes je to dávno překonané a lze nepřímo aplikovat leda na naše východnější sousedy.
Ostatní kategorie jsou univerzální a obecné pro aktivní i pasivní turistiku bez ohledu na národnost.
Např. za baťůžkáře jsou spíše označování mladí studenti a chudší klientela, u nás se ubytovávají v hostelech apod.
A malé připomenutí vlastních výroků:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vadi-vam-ze-jsou-tu-ankety-z-fb-komunity-kdo-je-smaze-z-vas-zlatych-a-stribrnych
annas
Anketu pro zpestření je možné vložit, ale neměla by být doslovně opsaná z jiné stránky. Když tak použita jen jako případná inspirace, tedy obměněna.
led
Ankety mi neprekážajú, pokiaľ sú rozumné.
Pre všetkých anketárov:
Ak už vkladáte prevzatú anketu, prinajmenšom je slušnosť, ak nie povinnosť, uviesť zdroj. V opačnom prípade to priamo nazvime plagiátorstvo. Nechváľte sa pávím chvostom.

Drap

Že tebe baví tak každého rozebírat a narovnávat ? Umíš se někdy i zasmát, nebo se normálně pobavit ?
Mě osobně je to jedno, ale některým lidém to dost vadí a znepřijemňuje jim to život. A sem chodí většina lidí pro zábavu.

annas

Drape, děkuji.

Pro ostatní. Ani absolventka cestovního ruchu nemusí vědět všechno. Anketu nikdy neopisuji, jen se inspiruji tak, jak jsem uvedla ve své odpovědi Mejde o falzifikáty, ale o výtah z článku.

Kdo nechce, nemusí odpovídat. Nemám k tomu co dodat.

annas

Nejde.