Najde se rozdíl v geometrii u kruhu a okruhu? A co takový ovál?

Je i okruh tvarem kruhem či je to nepřesný kruh? Ovál je pak spíše třeba šišatá forma kruhu?

Nejlepší odpověď
Dochy

kruh je geometrický útvar, ev. předmět, který je mu silně podobný. Okruh je něco s uzavřeným tvarem. Může být silniční (silnice po jejímž projetí se dostanete opět na začátek), může být chladící (často soustava armatur s příslušenstvím vedoucí vodu od zdroje tepla k chladiči a zpět), velmi často je to zkrátka cosi, co něco jiného vodí opakovaně po stejné dráze.

Další odpovědi
cochee

Co je kruh, snad popisovat nemusím. Okruh není geometrický termín. Definice oválu viz Zdroj (a upozorňuji na text ve zdroji, který říká a vysvětluje, že ovál není elipsa, to lidé často zaměňují).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ov%C3%A1l