Kura

Nahrávání z TV LG na externí HDD. Jaký je to formát ?

Jaký je to formát (koncovka) a rozlišení ?
Jde to překopírovat do PC ?
Je nějaký problém s externím HDD, který je naformátován již pro PC a potom připojen k TV ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Nevím, co je to za LG televizi, nicméně formát toho nahraného souboru zjistíte například použitím utilitky MediaInfo, který stáhnete z http://www.slu­necnice.cz/sw/me­diainfo/

Když to nahrajete na externí disk, tak to do počítače zkopírovat jít mělo, ovšem jestli to přehrajete, nevím. Některé televize nahrávají do exotických formátů, které dokážou přehrát jen ony samy a na počítačích jsou problémy nebo to nejde přehrát vůbec.
MediaInfo Vám řekne, co to je za formát a pokud to bude něco známého jako třeba MPG, MPEG, DivX či Xvid, tak v počítači problém nebude. Ale jestli to bude nějaké GO, AMV, MTV a jiné, tak problém čekejte (když tak mi napište vnitřní poštou nebo emailem ne bedy zavináč outlook tečka cz co to je za formát a já Vám poradím co s tím).

Na třetí otázku odpovím tak, že pokud je disk naformátován souborovým systémem FAT32, problém nebude. Pokud je to NTFS, tak řada televizorů ten disk neuvidí nebo ohlásí chybu a navrhne spuštění formátování (čímž se ale disk vymaže!). Pokud je to exFAT, tak ten taky většinou televize nevidí.

Nejbezpečnější volba je ten disk naformátovat přímo v televizi, protože tam Vám půjde, když si to ta televize naformátuje. Jinak na počítači zvolte souborový systém FAT32.

Jinak jak zjistíte jakým souborovým systémem je disk naformátován? Připojte ho k počítači, skočte do Start-Počítač a na ten disk klikněte levým tlačítkem myši a dole to uvidíte v liště (pokud máte Windows XP tak vpravo).