Williem

Náhrady pracovní cesty zaměstnavatelem.

Zdravím, můj zaměstnavatel je opravdový kšeftař a snaží se na všem co nejvíc vydělat s co nejmenšími výdaji. Jezdím každý týden na pracovní cesty do Prahy. Minimálně na 2 dny, někdy zůstávám i přes víkend. Když jsem nastupoval tak mi dal na výběr zda budu dostávat proplacenou cestu nebo diety. Nemám právo na obojí?

Odpovědi
Drap

Ano, nárok je na obojí.

cukrar

Neplést náhradu za cestovné a náhradu za stravné. Máte nárok na obojí!!

Williem

Takže když vyjíždím ve 4 ráno tak a v praze jsem v 8, tak mi začíná prac. doba od 4:00 bez ohledu na to že sedím ve služebním autě a jedu. Nic o tom jsem v zákoně nenašel. Stravné a náhradu jízdného když jedu třeba vlakem nebo svým autem tak ano ale jinak ne.

Williem

Takže když vyjíždím ve 4 ráno tak a v praze jsem v 8, tak mi začíná prac. doba od 4:00 bez ohledu na to že sedím ve služebním autě a jedu. Nic o tom jsem v zákoně nenašel. Stravné a náhradu jízdného když jedu třeba vlakem nebo svým autem tak ano ale jinak ne.