pingo doce

Náhrada vajec

Dají se něčím nahradit vejce? Mám na mysli přípravu např. sekané, cmundy, těsta. Jde mi o spojeni toho materiálu bez pomoci vajec.

Nejlepší odpověď
annas

Vejce a možnosti náhrady v kuchyni

Náhrada vajec v kuchyni je možná několika následujícími způsoby

Prášek do pečiva
Prášek do pečiva (1 sáček odpovídá 1—2 vajíčkům), lze doporučit například kypřící prášky Dr Oetker, které neobsahují — mouku, rovněž výborný je prášek do pečiva bez fosfátů ze zdravé výživy, rovněž bez mouky: 1 sáček prášku do pečiva smícháme s 1 lžící vody a 1 lžící octa nebo nebo 1 sáček prášku do pečiva smícháme s 1/2 lžíce oleje a 1/2 lžíce vody.

Droždí
Droždím (sáček instantního droždí rozpustíme v 1/4 sklenici horké vody = 1 – 2 vajíčka).

Želanina
Želatina (1 sáček — nahradí až 3 vajíčka).

Bramborový a kukuřičný škrob a pudinkový prášek
Škrobem bramborovým či kukuřičným lze také nahradit vejce v kuchyni. Pudingový prášek má rovněž pojivé účinky, je to v podstatě škrob.

Vajahit – náhražka vajec
Vajahit je vyráběná náhražka vajec – prodává se ve zdravé výživě – to mám vyzkoušené.

Sojová mouka rovněž způsobuje soudržnost – rovněž vyzkoušené.

Zdroj: http://www.po­travinova-alergie.info/cla­nek/vejce-moznosti-nahrady.php