zdeno

Náhrada škody – pro mne dost složité

Maželka stála na komunikaci ze předu do ní narazila řidička a zpusobila škodu(je to nové auto)manželka byla z toho mimo ale dala jí č.pojistky a původce škody dala vizitku-svědek žádný(chyba manželky).Teď jsme z jistili v registru ČR že delší dobu nemá zák.poj.Jak pokračovat dál.Kde nahlásit,že vozidlo nemá zák. poj.Nehoda se stala na Vsetíně a nepoj.auto bylo z Ostravy SPZ máme.

Nejlepší odpověď
Drap

Okamžitě bych podal trestní oznámení. Jinak si svého práva nedosáhnete, a ať za vás shání důkazy policie.

Další odpovědi
mosoj

Všechno špatně. Od čeho je mezinárodní záznam o dopravní nehodě ? Ze zákona platí povinnost jej vyplnit pro účastníky
dopravní nehody. Na vizitku vás žádná pojišťovna neodškodní, měla chtít č. zákonné pojistky. Nahlašte to dodatečně policii, bez toho trestného oznámení. Na to je času dost.

cukrar

Zdeno, vy jste nepoučil manželku, že se musí při každé nehodě vyplnit formulář? klidně by mohla dostat pokutu. Je třeba zkontaktovat viníka, doplnit záznam o nehodě a obrátit se na ČKP. Ta právě (mimo jiné) řeší odškodnění nepojištěných vozidel.
Pokud ale odmítne viník přiznat vinu, bude problém.