Avatar uživatele
Ludvik

Náhrada škody

Dobrý den,
prosím vás,měl bych tímto otázku.Zaměstna­vatel (rakouská spediční firma ),po mě žádá a chce soudní cestou vymáhat náhradu škody ve výši 4.tis. euro,za údajně nesplněnou přepravu,kdy jsem z vážných důvodů po domluvě s dispečerem kamion odstavil v Praze na pobočce a jel ke svému lékaři.Dodnes jsem ve stavu nemocných a navíc mě firma sice poslala výplatnici,ale peníze mi nepošlou.Navíc nemám podepsanou hmotnou odpovědnost a údajně jsem odstavil nabourané auto.Je vůbec možné se proti takovýmto praktikám bránit?
Doplňuji:
Zaměstnavatelem je česká firma,jedná se o firmu LKW Augustin s.r.o Praha 5

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5111 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Podle mého Vás firma nemůže žalovat za ušlý zisk,jelikož jste byl v pracovní neschopnosti. Píšete,že jste kamion odstavil na pobočce,sežeňte si svědky,kteří potvrdí v jakém byl vůz stavu. Firmu písemně vyzvěte,aby Vám uhradila dlužnou částku na výplatě. Pokud tak neučiní,dejte je k soudu Vy.

Pročtěte si toto:

http://www.prav­nik.cz/uplna-zneni/uz-133.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud je zaměstnavatel zahraniční subjekt (nikoli česká firma se zahrniční majetkovou účastí), tak vám nejspíš nezbyde nic jiného než si najmout advokáta, který bude znalý rakouského práva.

Pokud je vaším zaměstnavatelem tuzemská firma (zahraniční majetková účast není rozhodující), tak postupujte jak vám radí např. kropitko…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Ludvíku, na správnou radu je málo informací, páč „z vážných důvodů“ to hodnotíte vy!

„domluvě s dispečerem kamion odstavil“ dispečer Vám to dosvědčí?
Pak je to OK, nějak to můžete dokázat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

nechat postavený majetek někde bez dozoru,třeba i ze zbožím,je trestuhodné,a pokud nedošlo ke smrtelné nehodě,což ne,když píšete,bylo vaší poviností zajistit dokončení dopravy,v této vaší bezohlednosti vám může pomoci jen záznam hovoru s dispečerem,pokud to soud uzná.zaleží jak velkou škodu firma vykáže,jen pochybuji,že byste někde nechal pohozený svůj majetek bez dozorum to byste se asi také bránil

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ludvik

doplňuji,že kamion byl prázdný na hlídaném parkovišti mateřské firmy a zkontrolován vrátným.

před 5111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Tak to buďte v klidu.

před 5110 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek