Náhrada škody

Dobrý den,
prosím vás,měl bych tímto otázku.Zaměstnavatel (rakouská spediční firma ),po mě žádá a chce soudní cestou vymáhat náhradu škody ve výši 4.tis. euro,za údajně nesplněnou přepravu,kdy jsem z vážných důvodů po domluvě s dispečerem kamion odstavil v Praze na pobočce a jel ke svému lékaři.Dodnes jsem ve stavu nemocných a navíc mě firma sice poslala výplatnici,ale peníze mi nepošlou.Navíc nemám podepsanou hmotnou odpovědnost a údajně jsem odstavil nabourané auto.Je vůbec možné se proti takovýmto praktikám bránit?
Doplňuji:
Zaměstnavatelem je česká firma,jedná se o firmu LKW Augustin s.r.o Praha 5

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podle mého Vás firma nemůže žalovat za ušlý zisk,jelikož jste byl v pracovní neschopnosti. Píšete,že jste kamion odstavil na pobočce,sežeňte si svědky,kteří potvrdí v jakém byl vůz stavu. Firmu písemně vyzvěte,aby Vám uhradila dlužnou částku na výplatě. Pokud tak neučiní,dejte je k soudu Vy.

Pročtěte si toto:

http://www.pravnik.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud je zaměstnavatel zahraniční subjekt (nikoli česká firma se zahrniční majetkovou účastí), tak vám nejspíš nezbyde nic jiného než si najmout advokáta, který bude znalý rakouského práva.

Pokud je vaším zaměstnavatelem tuzemská firma (zahraniční majetková účast není rozhodující), tak postupujte jak vám radí např. kropitko...

Stříbrný

Ludvíku, na správnou radu je málo informací, páč "z vážných důvodů" to hodnotíte vy!

"domluvě s dispečerem kamion odstavil" dispečer Vám to dosvědčí?
Pak je to OK, nějak to můžete dokázat!

Bronzový

nechat postavený majetek někde bez dozoru,třeba i ze zbožím,je trestuhodné,a pokud nedošlo ke smrtelné nehodě,což ne,když píšete,bylo vaší poviností zajistit dokončení dopravy,v této vaší bezohlednosti vám může pomoci jen záznam hovoru s dispečerem,pokud to soud uzná.zaleží jak velkou škodu firma vykáže,jen pochybuji,že byste někde nechal pohozený svůj majetek bez dozorum to byste se asi také bránil

Diskuze k otázce

Ludvik

doplňuji,že kamion byl prázdný na hlídaném parkovišti mateřské firmy a zkontrolován vrátným.

Zlatý

kropitko

Tak to buďte v klidu.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.