Dismas

Naháněl v 90.letech minulého století jihoafrickým farmářům větší strach mandel, nebo Mandela?

Nejlepší odpověď
annas

Nevíme, zda bílí či černí jihoafričtí farmáři počítali, kolik mandelů se jim urodilo, kolik bylo zrn v klase atd.

Proto se domnívám, že se farmáři víc obávali N. Mandely.

Přece Mandela „táhl větve stromů“. Tudíž význam jeho jména byl předurčený tomu, že přitahoval k sobě ty, kteří „mandele neměli“, jim pomáhal zbavit se chudoby. Ale obávali se ho ti, kteří „mandele“ vlastnili, bojoval totiž proti bílé i černé nadvládě.

Další odpovědi
dudu

Museli se obávat obojího. Když se hnala bouřka báli se nesklizených mandelů, poté co sklizeň se ziskem zrealizovali, obávali se dopadů Mandelovy ideologie.