registronic

Nafoukne ruční pumpička kola u auta?

Mohu ruční pumpičkou, která nafoukne až 6 baru (max má 8 baru), dohustit kola u osobního automobilu (tam potřebuji 2,4 b). Ale nevím jestli to dokažu pumpičkou ufouknout. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Jasně, že to tou pumpičkou „ufoukneš“…
Pumpy/ičky na bicykl nafouknou – jak píšeš, i mnohem vyšší tlak, než u auta potřebuješ – ale vzhledem k jejich malému objemu ti to bude dlouho trvat.

Další odpovědi
Hlada

Problém není ani tak s pumpičkou nebo tlakem v pneumatice, ale s otevíracím tlakem ventilku. Nevím proč, ale dneska se vyrábějí krátké ventilky, které se pumpičkou nedají přefouknout. Dřív se vyráběly ventilky s dlouhou kónickou pružinou na konci a s těmi nikdy žádný problém nebyl.

honza19hk

i tatru s tím nafoukáš ale tak za hodinu.
Problém není v tlaku ale v objemu potřebného vzdchu a jelikož je ho několikrát více budeš to foukat dlouho.