hniz

Nadřazenost lidské rasy

Zdravím, nedávno jsem zhlédl tenhle dokument http://www.csfd­.cz/film/118264-earthlings/ (doporučuju se podívat)
Chtěl bych se zeptat,pokud jste to viděli jestli je morální abychom jedli maso,nosili oblečení…atd,když zvířata takhle trpí??..

Nejlepší odpověď
anonym

Odkaz na (dlouhý celovečerní) film nevyužiji. Už z popisu je zřejmé, o čem to bude. Tendenčně natočená reportáž…Člověk je největší predátor a „lidskou“ morálku s tím nelze směšovat. Člověk je na vrcholu potravního řetězce, na tom toho moc nezmění ani nepodstatná část lidské populace, která se z různých důvodů přiklání k jinému- alternativnímu životnímu stylu ve stravování, spotřebě energií, konzumu atd. Je samozřejmě nutná a důležitá osvěta v tom smyslu aby velkochovy hospodářských zvířat, jejich transporty a porážka i zacházení s nimi nevykazovaly zprojevy týrání . Podobně by to mělo být i v přístupu k životnímu prostředí a přírodě jako takové. Neplundrovat zbytečně, neplýtvat a využívat obnovitelné zdroje. Nikterak ovšem nebráním nikomu aby žil nahý v jeskyni, živil se kořínky a přestal být člověkem (a stal se tak snadnou kořistí, ale s morálkou). To rozhodně týraným zvířatům prospěje.

Další odpovědi
anonym

prezitie nema s moralkou nic spolocneho (o tom by vedeli rozpravat napr. lev a gazela – co je moralne a co nie).
jest musime, nakolko nemame vlastne kozuchy, potrebujeme tie cudzie.
Poyrite do prirody (patrime tam aj my) – nezda sa vam krute, ako osickz kladu vajickz do zivych tvorov, atd.)

priroda slovo moralka nepozna.

Drap

Pleteš několik věcí dohromady. Morálka , to jsou pravidla nás lidí. Ano je morální aby jsme jedli maso a nosili oblečení. Nemorální je když zvířata trpí. Sám se rozhodni jak chceš. Nikdo ti nebrání aby jsi se jen pásl a chodíl nahý. Já zůstanu u stejného způsobu života, jako doposud, jak ho žili naši předkové.

www

V dnešní době je nemorální zabíjet zvířata pro oblečení. Ano, morálka je jen lidský aspekt.
Jíst maso s tím ale nesouvisí, člověk je všežravec, byť tomu někteří nevěří. Samozřejmě nemám na mysli různé speciality z jiných, než potravních důvodů. Zdroje lidské potravy nejsou také nevyčerpatejné.
Lidská rasa se sama přespříliš nadřazuje a to je největší chybou.
Názor

venkovan

Nadřazenost liské rasy – to je pěkná blbost. Po tisíceletí lidi těžce bojovali o přežití. A stále bojuje – jen to nějak nevnímáme. Stačí jedna šikovná bakterie a dostane nás „do kolen“.
Jen v posledních několika staletí jsou na tom trochu dobře, protože se naučili čerpat a zpracovávat nerostné bohatství. Nicméně, tato epocha civilizace se pomalinku blíží ke svému konci.
Kdyby se lidi nenaučili využívat kůže zvířat které zabili pro svoji potravu, tak žijeme ještě někde v tropech, protože jinde bychom moc dlouho nepřežili. A rozhodně bys neseděl u PC.
Příroda je ve své podstatě velmi krutá. Nedělej si iluze – podívej se někdy za dokumenty z přírody. Kolik například zahyne zvířat suchem, jak se na hnízdě chovají mláďata ptačích dravců atd.

hniz

venkovan – tys to špatně pochopil ;) Tady nejde o to že nám dávají důležité věci pro naší potřebu,ale jde o to jak si toho vážíme že nám dávají to bez čeho bychom nepřežili.Souhlasím stím že potrebujeme kožešinu,abychom se do čeho měli obléknout,ale musí přitom to zvíře tak trpět..(teď myslím,jestli ste viděli dokument tak stahování z kůže za živa).Když nám dávají důležité věci bez kterých,bychom nedokázali přežít,tak proč si toho nevážíme ?!