avrilka

nádobí z myčky smrdí-co s tím?

Chtěla bych se zeptat,jestli někdo neví, co s tím, když po vymyčkování nádobí smrdí…přirovnala bych to k vajíčkům syrovým nebo žížalám po dešti. Používáme,sůl, leštidlo, a většinou somat gel nebo tablety nebo z dedry gel. I vůni do myčky závěsnou máme. Po otevření myčka jakž takž voní, ale za chvíli to nádobí smrdí. Myčkujeme na 65 nebo 70°C. A pít nebo jíst z toho se mi zvedá žaludek. Pravidelně myčku čistíme čističem, filtr omýváme, záhyby u těsnění umývám ručně a stejně nic nepomáhá…

Nejlepší odpověď
Pájo

1.) Hodně špinavé nádobí nesmí v myčce zůstávt příliš dlouho, to je základ. Nebo je nutné špínu opláchnout – je na to rychlý program.

2.) Ověřte, že voda z myčky bez problémů odtéká, neucpává se odpad.

3.) Chce to změnu přípravků, které používáte k mytí nádobí v myčce. Proti zápachu by měla pomoci sůl.

Pomůže omýt celou myčku nějakým kvalitním čističem (Mr. Proper, Cilit – plísně dezinfekce nebo podobným..).
Nastříkat koncentrát mechanickým rozprašovařem na všechny vnitřní plochy myčky, prolít důkladně odtok i s filtrem. Nechat přípravek působit cca 20 min., poté prázdnou myčku pustit na nejteplejší program. Aby byla jistota, že se vše vypláchlo, pustil bych pak ještě jeden cyklus (prázdná myčka) s čisticí tabletou a solí.

Další odpovědi
Hohny

Zvláštní, my ani žádnou vůni nepoužíváme, čistíme jenom občas filtr u odtoku a nádobí vůbec nesmrdí a to má za sebou už spoustu mytí. Asi bych zkusil použít jiný prostředek na mytí a leštidlo, pokud nepomůže tak i sůl. My používáme vše od značky Calgonit (dnes Finish), na mytí klasický prášek.

ANONYMKA-248

My máme v myčce pověšené takové „voňky“ v každém patře jednu dají se koupit kdekoliv měla by jsi to najít všude kde se prodávají věci do myčky ;)

Broukk

Dobrý den, doporučuji tablety Claro eco tablety do myčky (https://www.top­markt.cz/ekolo­gicka-drogerie/claro-eco-tablety-do-mycky-2020-30ks-bio/)
Jsou kvalitní, nádobí je čisté, lesklé, fungují i jako hygiena myčky právě, zabranují vodnímu kameni a chrání sklo. Fakt doporučuji, s něma jsem nejvíc spokojená

Bob2

Taky ty schválně zkusím koupit, taky hledám nějaké pořádné, kvalitní tablety.

Broukk

Tak ty určitě vyzkoušej…i známí je používají a jsou taky spokojeni.

Bob2

Tak už ty tablety mám doma a už jsem několikrát použil, zatím maximální spokojenost . Díky

Broukk

tak super, vpohodě ;)
tak se měj, čau čau

avrilka

to taky právě že máme a nezabírá ☹