Avatar uživatele
avrilka

nádobí z myčky smrdí-co s tím?

Chtěla bych se zeptat,jestli někdo neví, co s tím, když po vymyčkování nádobí smrdí…přirovnala bych to k vajíčkům syrovým nebo žížalám po dešti. Používáme,sůl, leštidlo, a většinou somat gel nebo tablety nebo z dedry gel. I vůni do myčky závěsnou máme. Po otevření myčka jakž takž voní, ale za chvíli to nádobí smrdí. Myčkujeme na 65 nebo 70°C. A pít nebo jíst z toho se mi zvedá žaludek. Pravidelně myčku čistíme čističem, filtr omýváme, záhyby u těsnění umývám ručně a stejně nic nepomáhá…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? terry, Pájo, MA-SU-KA před 4266 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

1.) Hodně špinavé nádobí nesmí v myčce zůstávt příliš dlouho, to je základ. Nebo je nutné špínu opláchnout – je na to rychlý program.

2.) Ověřte, že voda z myčky bez problémů odtéká, neucpává se odpad.

3.) Chce to změnu přípravků, které používáte k mytí nádobí v myčce. Proti zápachu by měla pomoci sůl.

Pomůže omýt celou myčku nějakým kvalitním čističem (Mr. Proper, Cilit – plísně dezinfekce nebo podobným..).
Nastříkat koncentrát mechanickým rozprašovařem na všechny vnitřní plochy myčky, prolít důkladně odtok i s filtrem. Nechat přípravek působit cca 20 min., poté prázdnou myčku pustit na nejteplejší program. Aby byla jistota, že se vše vypláchlo, pustil bych pak ještě jeden cyklus (prázdná myčka) s čisticí tabletou a solí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hohny

Zvláštní, my ani žádnou vůni nepoužíváme, čistíme jenom občas filtr u odtoku a nádobí vůbec nesmrdí a to má za sebou už spoustu mytí. Asi bych zkusil použít jiný prostředek na mytí a leštidlo, pokud nepomůže tak i sůl. My používáme vše od značky Calgonit (dnes Finish), na mytí klasický prášek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ANONYMKA-248

My máme v myčce pověšené takové „voňky“ v každém patře jednu dají se koupit kdekoliv měla by jsi to najít všude kde se prodávají věci do myčky ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Broukk

Dobrý den, doporučuji tablety Claro eco tablety do myčky (https://www.top­markt.cz/ekolo­gicka-drogerie/claro-eco-tablety-do-mycky-2020-30ks-bio/)
Jsou kvalitní, nádobí je čisté, lesklé, fungují i jako hygiena myčky právě, zabranují vodnímu kameni a chrání sklo. Fakt doporučuji, s něma jsem nejvíc spokojená

před 2598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Taky ty schválně zkusím koupit, taky hledám nějaké pořádné, kvalitní tablety.

před 2594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Tak ty určitě vyzkoušej…i známí je používají a jsou taky spokojeni.

před 2582 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Tak už ty tablety mám doma a už jsem několikrát použil, zatím maximální spokojenost . Díky

před 2571 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

tak super, vpohodě ;)
tak se měj, čau čau

před 2564 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
avrilka

to taky právě že máme a nezabírá ☹

před 4266 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek