nadnárodní společnost

co je to nadnárodní společnost?

Odpovědi
Jakub

Nadnárodní společnost je v podstatě mezinárodní monopol, který má své podniky po celém světě a vedení v jiné zemí. Z mnoha, které u nás působí, se mezi nadnárodní společnosti řadí např. SKANSKA. Ta má vedení ve Švédsku.

Zdroj: http://wikipe­dia.infostar.cz/m/mu/mul­tinational_cor­poration.html

Vikičistič

Nadnárodní společnosti někdy též nadnárodní korporace jsou podniky,jejichž některé pobočky nejsou lokalizovány v zemi původu,ale v zahraničí.Nad­národní společnosti hrají klíčovou roli v globalizačním procesu.