DIH

Nadměrné pocení z ničeho nic

Nějaké rady, pro nadměrné pocení? Docela dost se potím když třeba jdu z venku do místnosti a to nemusí být ani teplo…

Nejlepší odpověď
pusinka50

Taky tím trpím a můj mladý syn také. Jde o špatný termoregulační systém organismu, s tím nic neuděláš. Pocení při vkročení z venka do domu, do bytu, do supermarketu, do MHD atd. Podle mě jde o získanou dědičnou indispozici, má matka tím trpěla, ta se 3× převlékala, podle teploty, než vykročila z bytu. Zapátrej, jestli to máte v rodině, ale řešení to nemá. Maximálně nějaký antiperrespirant do podpaží apod.

Další odpovědi
mojitek

nejste čirou náhodou obézní?

anonym

Chce to doktora, vyšetřit a najít příčinu. Podle otázky se to fakt poznat nedá.
Doplňuji:
V lékárně se dá koupit čaj proti nadměrnému pocení. Mám dojem, že je od Gřešíka.

marci1

Doporučuji preventivní prohlídku u praktického lékaře ( ZP ji hradí 1× za dva roky ). Změří Vám krevní tlak, zkontroluje se cholesterol, cukr apod. Vždy je dobré znát tyto hodnoty.

mosoj

Tak jak píše pusinka 50.
Doplňuji:
Tedy pokud to není k nějaké nemoci, která na vás momentálně přišla.

arygnoc

potiť sa je normálne, nie je to žiadna indispozícia.
je to proste reakcia na zmenu teploty.

to len v dnešných časoch z toho robia farmaceutické firmy a chemické megapoly vedu kvôli zvýšenému odbytu jedov, ktoré vyrábajú.

normálny človek sa proste potí.