poličkofil

Proč je podle vás dnes velmi populární nadávat na USA?

Před 20 lety se nadávalo na komunisty a SSSR a dnes je to USA.
Každý Lojza z horní dolní má svůj nevyvratitelný konspirační důkaz o 11.září, novém světovém řádu v čele s USA, NATO atd. (samozřejmě vše se dozvěděl z věrohodných videí na Youtube a „díváním se kolem sebe“).
Už mě fakt štvou komentáře na Novinkách, kde pod článkem o novém mobilu lidé spamují hate na Západ.
Proč?

Odpovědi
led

Odpútava sa tým pozornosť od vlastných problémov.

Lukyn0

Je to z všeobecného důvodu, že USA všude strká nos a vyvolává konflikty.

band of brot

Asi protože je to dneska v módě. Za všechno zlé můžou židi a CIA.

Kepler

Podle mně je jednoznačně tím, že český národ prostě furt MUSÍ na něco nadávat, je to jejich národní povaha. Nadávali na Rakousko-Uhersko, pak na bolševiky, teď na Američany. Další typická vlastnost je krátká historická paměť. Už zapomněli na justiční vraždy a uranové doly, také to, co nám bolševici udělali v r. 1968.

Dismas

Na Novinkách diskutéři neoplývají zrovna velkou inteligencí. Na druhou stranu, USA způsobily mnoho zla, Irák, Sýrie a Libye byly vcelku prosperující státy (byť s jistým deficitem demokracie), kde se člověk nemusel bát o život, než je USA pod záminkou porušování lidských práv (pokrytecky přehlížejíce stav lidských práv v Saúdské Arábii a dalších zálivských spojencích) „zdemokratizovaly“ tak, že loutková vláda ovládá jen hlavní město (a někdy ani to ne) a zbytek ovládají různé teroristické skupiny.

Kura

Ono to není populární, ale vypadá to, že konečně lidé pochopili, že USA nejsou světový policajti, ale největší teroristická organizace na světě.
Napadají suverenitu států ve jménu demokracie a neštítí se zabíjet ve jménu demokracie lidi po tisících.
Tebou zmíněné 11. září. Proč neodpovídá vláda USA na konspirační názory fakty ? Proč jen mlčí a dělá mrtvého brouka ? Opravdu věříš oficiální verzi a trhliny v této verzi, které jsou velké jako vrata a vláda USA je nikdy nezacelila fakty, ti nejsou divné ?