Nad kterým mořem se uvádí nadmořská výška?

Nejlepší odpověď
annas

Nadmořské výšky v České republice jsou udávány k hladině Baltského moře po vyrovnání. Až do roku 1955 v tehdejším Československu, a před tím v Rakousko-Uhersku, byla používána jako základ střední hladina Jaderského moře v Terstu, která je oproti baltskému systému o 0,46 m výše.

Zajímavosti.

Další odpovědi
kropitko

Jestli se nepletu, tak je to Baltské moře

led

Prejdite si moria, kde nameráte tlak 1 atm (stará miera tlaku 1 atmosféra), ste na správnom mieste-