Jan Kuchař

Nad horními zuby mi rostou 2 zuby navíc, dají se vytrhnout přímo?

Tak 1 cm nad horními zuby mám ještě 2 zuby navíc (prostě jako upír) :), vím že se dají vytrhnout ty zuby pod nimi, a oni sami slezou na místo vytrženého zubu. Ale chtěl jsem se zeptat, jestli by se daly vytrhnout přímo ty zuby „upíří“ :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

že by to mohol posúdiť nejaký zubár alebo zubný chirurg?

😉

Další odpovědi
gecco

Viz Arygnoc…
___
A nebo – je ti aspoň 18??
Pokud ano, prostě si dej pár piv (na kuráž a taky jako anestezii pro pozdější chvíle), jdi do nejbližší metalové knajpy a prozpěvuj si nahlas ´holky z naší školky´…
Problém bude vyřešen…
A v zrcadle posléze zjistíš – jak…
😉

dudu

Dnes zubní chirurgové dokáží řešit téměř každý problém, ovšem není to zrovna levné. Pokud se nechceš celoživotně cítit hendikepován, co nejdříve se obrať na odborníky a peněz nelituj.

da ny

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/hy­perdoncie
Přespočetné zuby se extrahují, zpravidla hradí ZP. na některých chirurgických pracovištích vyžadují příplatek za aplikaci anestezie apod.
„Hyperdoncie a dentes praelactales se nejčastěji řeší extrakcí.“
http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Poruchy_v%C3%B­Dvoje_zub%C5%AF
Pokud jsou ve stávajícím chrupu ještě zuby dočasné, pak se vytáhnou tyto a stálé zuby se zařadí pomocí chirurgie , případně následné ortodontické léčby do zubního oblouku.
Vše Vám vysvětlí Váš praktický zubní lékař a pokud není zároveň chirurg, odešle Vás k objednánína výkon k odborníkovi (soukromá ambulance nebo klinika či stomatochirir­gie FN).