Avatar uživatele
štamgast

Nad Českem se prý nachází radioaktivní jód. Je pro mě nebezpečný? Mám docela „bobky“…

…a odkud se sem dostal? Z Černobylu nebo z Japonska? Mám bobky hlavně pro to, že jsem šel spát jako vždycky chodím a nemám s tím problém, ale od rána mě bolí hlava, tak jestli to není tím…
Doplňuji:
Slyšel jsem to v rádiu, ale samotnou reportáž jsem neslyšel. A taky se bojím pro to, že doma mám Andulku vlnkovanou, jestli nedostane nějakou nemoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aramah před 4543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Samozřejmě že je nebezpečný, jako každá radioaktivita. Má ale krátký poločas rozpadu a jeho radioaktivita rychle klesá.
Poločas rozpadu rad. jódu je 8 dní. U ostatních prvků jsou to roky až desítky let.

Toho se využívá při jaderných haváriích kdy se obyvatelstvu podává normální jod, který na sebe radioaktivitu naváže a vzhledem ke krátkému poločasu rozpadu radioaktivitu rychle odbourává.
Doplňuji:
Jenže co je z hlediska ozáření rychle ??
Všechno je pozdě.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

jistě jsi článek četl, sami nevědí původ …ale z Japonska to vyloučili .....
a pro mě je nebezpečný co myslíš …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neměj obavy, koncentrace neni nijak vysoká a než by toi způsobila problémy, tak už tady dávno nebude. V běžné přírodě je na mnoha místech radioaktivity podstatně více, a neškodí nám. A i kdyby, bránit se sám, je dosti neúčiné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Píšou že to není nebezpečné,na druhou stranu proč o tom od rána mluví,když o nic nejde..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tuCZek

Podívej se na jídlo,pití,pam­lsky,vzduch,atd co je v tom chemikálií a popřemýšlej jestli má význam se zabývat nějakým bezvýznamně radioaktivním jó­dem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek