Bronzový

Nad Českem se prý nachází radioaktivní jód. Je pro mě nebezpečný? Mám docela "bobky"...

...a odkud se sem dostal? Z Černobylu nebo z Japonska? Mám bobky hlavně pro to, že jsem šel spát jako vždycky chodím a nemám s tím problém, ale od rána mě bolí hlava, tak jestli to není tím...
Doplňuji:
Slyšel jsem to v rádiu, ale samotnou reportáž jsem neslyšel. A taky se bojím pro to, že doma mám Andulku vlnkovanou, jestli nedostane nějakou nemoc.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě že je nebezpečný, jako každá radioaktivita. Má ale krátký poločas rozpadu a jeho radioaktivita rychle klesá.
Poločas rozpadu rad. jódu je 8 dní. U ostatních prvků jsou to roky až desítky let.

Toho se využívá při jaderných haváriích kdy se obyvatelstvu podává normální jod, který na sebe radioaktivitu naváže a vzhledem ke krátkému poločasu rozpadu radioaktivitu rychle odbourává.
Doplňuji:
Jenže co je z hlediska ozáření rychle ??
Všechno je pozdě.

Další odpovědi:

Zlatý

jistě jsi článek četl, sami nevědí původ ...ale z Japonska to vyloučili .....
a pro mě je nebezpečný co myslíš ....

Zlatý

Neměj obavy, koncentrace neni nijak vysoká a než by toi způsobila problémy, tak už tady dávno nebude. V běžné přírodě je na mnoha místech radioaktivity podstatně více, a neškodí nám. A i kdyby, bránit se sám, je dosti neúčiné.

Zlatý

Píšou že to není nebezpečné,na druhou stranu proč o tom od rána mluví,když o nic nejde..

Bronzový

Podívej se na jídlo,pití,pamlsky,vzduch,atd co je v tom chemikálií a popřemýšlej jestli má význam se zabývat nějakým bezvýznamně radioaktivním jódem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.