England1522

Nacistické Německo – rodina

Pokud by jste zjistily že váš otec poslal přes 50 000 lidí do plynové komory, pomohly by jste mu utéct nebo ho nechat popravit před soudem jako zločince a členem SS.

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud by byl nějaký člověk dozorcem v nacistickém táboře, měl by dnes 90 – 100 let., jeho dítě by bylo starší než 60 let. Ale jde o princip, o otázku.
Dělal to, protože musel. Byla to otázka přežití. Těžko soudit něčí vinu, jednalo se o totalitní systém. Kdyby to neudělal, dneska by nežil. Umožnil bych mu útěk. Trestu by stejně neušel.

Další odpovědi
petra15

Ty mas ale napady, prosim te kolik je ti roku ? Takovahle hovadina !
Doplňuji:
Koho oslovujes se " zjistily"? ( Dcery drzi k otcum vice jak k matkam!)

Bičiště

Můj otec zemřel v koncentračním táboře – opil se a spadl ze strážní věže.

ivzez

Nechtěla bych řešit takové dilema …