jiriii

nabití právní moci

Co když poruším lhůtu- nabití právní moci. jaký sankce mohu očekávat?
Jedná se o stavební povolení. Nic velkého.Díra ve zdi.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se nenajde žalobce, nebude ani soudce.

Další odpovědi
MK44

Těžko z textu odhadovat, o co všechno s Vaší „dírou do zdi“ jde. Pokud například ve lhůtě před nabytím právní moci zazdíte nebo probouráte průchod a některý s účastníků řízení se odvolá, můžete být vyzván k uvedení do původního stavu, a dále může být uložena pokuta – konáte bez platného stavebního povolení. Její výše odvisí od toho, zda jste občan nebo zda ve stavebnictví podnikáte, a o jak drobnou/velkou stavební úpravu se jedná. Její výše bývala do 100 tisíc pro občana. Pro aktuální výše sankcí se informovat ve Stavebním zákonu a s ním souvisejících vyhláškách.