Radovan M

Nabíjíte alkalické baterie?

AA/AAA nebo jiné
Doplňuji:
ehm… nabíjím alkalický baterky už 3 roky, nebouchla ani jedna, pouze jich pár vyteklo… k výbuchu dojít NEMŮŽE!!! Jen potřebujete inteligentní nabíječku která hlídá napětí proud a teplotu… Při nabíjení se baterie ani nezahřejí natož aby bouchly ;DD Běžně vydrží 1O-2O cyklů, šetřím peníze a přírodu… btw: není FAKE ;)

Nejlepší odpověď
mosoj

Primární články ZnCl či alkalické prostě nabíjet nejdou. Áť s nimi děláte na vlastní nebezpečí co chcete, nejedná se o nabíjení ale o krátkodobé oživení !! na zlomek původní kapacity.
Doplňuji:
Nic světoborného jsi neobjevil, ale nabíjení to není !!!
Kdyby nevytekly tak bouchnou i kdyby byl inteligentní i ten stůl.

Další odpovědi
Mapel

Ne a ne. Může dojít i k výbuchu. Nabíjet pouze akumutátorové baterie NiCd nebo podobné, které jsou takto definované. Před chvilinkou jsem dočetl další informaci o úmrtí při neodborné manipulaci s elektřinou. Dělejte to co říká výrobce. Pokud nejste profík, tak se do do amatérských pokusů nepouštějte.
Doplňuji:
Pro ty co doporučují. Když ohrožujete sebe, neohrožujte druhé.

ondra07

Ano, nabíjím :)

Doplňuji:
Aha, já jsem si říkal, že to je nějaké divné nabíjet normální baterie. Tak ty nenabíjím, mám k tomu speciální akumulátory. Takový blázen zase nejsem..
Ani nevím o tom, že jdou nabíjet alkalické
…Jsem se trochu spletl.. :D

Jikra

Na odkazu je nabíječka alkalických baterií!

http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/e­volve-ecocharger-regenerator-jednorazovych-baterii/?sera­dit=nejlevnej­si

anonym

Nabíjím baterie, které jsou určeny k nabíjení.

Michal Kole

Já bych to raději nezkoušel, protože tam dochází k chemickým reakcím (při nabíjení), při kterých se také uvolňuje teplo a může dojít k explozi a hasiči by Vám to pak mohli dát k úhradě a možná i sousedi, pokud by jím hasiči vytopili byt.

Děda Louda

Nabíjím, ale nejsou to obyč. alkalické články. Mají označení „alkaline rechargeable“. Mají sice o trošku menší kapacitu než běžné NiMH (2000 mAh), ale zato se nabíjejí na 1,5 V, ne tedy na 1,2 V jako běžné aku. Proti nim mají ještě výhodu v nepatrném samovybíjení, podle výrobce mají být použitené i po 7 letech od posledního nabití. Tak dlouho je ale nemám, takže tento údaj nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit, ovšem oproti NiMH se chovají mnohem přívětivěji.
Vím, že reklama sem nepatří, takže výrobce a typ mohu sdělit jedině soukromě. Adresu mám v profilu.

mosoj

No tak aby jsme to doplnili. Pokud jste měl na mysli manganové alkalické primární články RAM ( obchodníci jim rádi říkají nabíjecí alkalické baterie). Tak ty se u nás moc neuchytily. Na větší proudové zatížení se nehodí , neboť jim při zatížení klesá napětí níže než 1,2 V a to je pak lepší použít nabíjecí NIMH 1,2V.
Na př. moderním svítilnám s vysokosvítivými LED těch 1,2 V vůbec nevadí. Oni mají totiž měnič napětí a stabilizaci proudu. takže svítí stejně i při velkém poklesu napětí. Spíš to vybití vadí těm AKU článkům.
Zkoušel jsem je v pár zařízeních a nakonec letěly do odpadu.Nedokázaly napájet téměř nic , snad jen dálkový ovladač televize.
V tomto duchu se nesou i zkušenosti kolující po internetu.

mosoj

Jikra přeci tomu nemůžeš věřit !!!!!
Jediný důkaz pro nabíjení primárního článku nenajdeš.
Jedná se pouze o oživení chemického procesu, nikdy však již na původní hodnotu . Kapacitní trend je stále klesající.

Mapel

Jedno krásné pořekadlo říká : Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až …

Vytečené baterie ti ničí zařízení a potom ta ochrana přírody jda jaksi stranou, když se musí pořídit nové zařízení.

Elektřinu každý podceňuje, ale až uvidíš pár ohořelých těl, tak změníš názor.
Přečti si následující diskuzi
http://diskuse­.elektrika.cz/in­dex.php/topic,22690­.0.html