Avatar uživatele
Radovan M

Nabíjíte alkalické baterie?

AA/AAA nebo jiné
Doplňuji:
ehm… nabíjím alkalický baterky už 3 roky, nebouchla ani jedna, pouze jich pár vyteklo… k výbuchu dojít NEMŮŽE!!! Jen potřebujete inteligentní nabíječku která hlídá napětí proud a teplotu… Při nabíjení se baterie ani nezahřejí natož aby bouchly ;DD Běžně vydrží 1O-2O cyklů, šetřím peníze a přírodu… btw: není FAKE ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? david22 před 4407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Primární články ZnCl či alkalické prostě nabíjet nejdou. Áť s nimi děláte na vlastní nebezpečí co chcete, nejedná se o nabíjení ale o krátkodobé oživení !! na zlomek původní kapacity.
Doplňuji:
Nic světoborného jsi neobjevil, ale nabíjení to není !!!
Kdyby nevytekly tak bouchnou i kdyby byl inteligentní i ten stůl.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Ne a ne. Může dojít i k výbuchu. Nabíjet pouze akumutátorové baterie NiCd nebo podobné, které jsou takto definované. Před chvilinkou jsem dočetl další informaci o úmrtí při neodborné manipulaci s elektřinou. Dělejte to co říká výrobce. Pokud nejste profík, tak se do do amatérských pokusů nepouštějte.
Doplňuji:
Pro ty co doporučují. Když ohrožujete sebe, neohrožujte druhé.

Upravil/a: Mapel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ondra07

Ano, nabíjím :)

Doplňuji:
Aha, já jsem si říkal, že to je nějaké divné nabíjet normální baterie. Tak ty nenabíjím, mám k tomu speciální akumulátory. Takový blázen zase nejsem..
Ani nevím o tom, že jdou nabíjet alkalické
…Jsem se trochu spletl.. :D

Upravil/a: ondra07

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Na odkazu je nabíječka alkalických baterií!

http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/e­volve-ecocharger-regenerator-jednorazovych-baterii/?sera­dit=nejlevnej­si

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nabíjím baterie, které jsou určeny k nabíjení.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Já bych to raději nezkoušel, protože tam dochází k chemickým reakcím (při nabíjení), při kterých se také uvolňuje teplo a může dojít k explozi a hasiči by Vám to pak mohli dát k úhradě a možná i sousedi, pokud by jím hasiči vytopili byt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Nabíjím, ale nejsou to obyč. alkalické články. Mají označení „alkaline rechargeable“. Mají sice o trošku menší kapacitu než běžné NiMH (2000 mAh), ale zato se nabíjejí na 1,5 V, ne tedy na 1,2 V jako běžné aku. Proti nim mají ještě výhodu v nepatrném samovybíjení, podle výrobce mají být použitené i po 7 letech od posledního nabití. Tak dlouho je ale nemám, takže tento údaj nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit, ovšem oproti NiMH se chovají mnohem přívětivěji.
Vím, že reklama sem nepatří, takže výrobce a typ mohu sdělit jedině soukromě. Adresu mám v profilu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

No tak aby jsme to doplnili. Pokud jste měl na mysli manganové alkalické primární články RAM ( obchodníci jim rádi říkají nabíjecí alkalické baterie). Tak ty se u nás moc neuchytily. Na větší proudové zatížení se nehodí , neboť jim při zatížení klesá napětí níže než 1,2 V a to je pak lepší použít nabíjecí NIMH 1,2V.
Na př. moderním svítilnám s vysokosvítivými LED těch 1,2 V vůbec nevadí. Oni mají totiž měnič napětí a stabilizaci proudu. takže svítí stejně i při velkém poklesu napětí. Spíš to vybití vadí těm AKU článkům.
Zkoušel jsem je v pár zařízeních a nakonec letěly do odpadu.Nedokázaly napájet téměř nic , snad jen dálkový ovladač televize.
V tomto duchu se nesou i zkušenosti kolující po internetu.

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jikra přeci tomu nemůžeš věřit !!!!!
Jediný důkaz pro nabíjení primárního článku nenajdeš.
Jedná se pouze o oživení chemického procesu, nikdy však již na původní hodnotu . Kapacitní trend je stále klesající.

před 4406 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mapel

Jedno krásné pořekadlo říká : Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až …

Vytečené baterie ti ničí zařízení a potom ta ochrana přírody jda jaksi stranou, když se musí pořídit nové zařízení.

Elektřinu každý podceňuje, ale až uvidíš pár ohořelých těl, tak změníš názor.
Přečti si následující diskuzi
http://diskuse­.elektrika.cz/in­dex.php/topic,22690­.0.html

před 4407 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek