Katusa

Nabijecka k notebooku

Mam notebook Toshiba Satellite U400 a opet se mi podařilo udemolovat adaptér, ztratila jsem u něj cedulku ale na stránkách výrobce jsem našla, že by nabíječka měla mít parametry 75W a 19 V, co by se stalo, kdybych novou nabíječku pořídila 90W? Oddělala bych baterku, nebo by to nemělo vliv…děkuji
Doplňuji:
To znamená, že by se to mohlo kamarádit třeba s tímhle? http://www.al­za.cz/evolve-global-lite-d274942.htm Děkuji všem za cené rady, hold si s počítačema moc nerozumím, asi jsem měla na fyzice dávat větší pozor, teď bych měla aspoň ponětí…

Nejlepší odpověď
uznevim8

Důležité je, aby síťový adaptér neměl míň Watt než je origo od výrobce, pak totiž nemusel utáhnout tvůj notebook. V případě, že má víc W, to prý nevadí.

Další odpovědi
tom004

Nevím jak si vysvětlit slovo „udemolovat“,ale tím,že koupíš adaptér s vyššími watty,NtB,ani baterii rozhodně neublížíš.
Doplňuji:
S tím uvedeným v odkazu,se to kamarádit bude,a nesouhlasím s Mosojem. Napětí je důležité,ale watty jsou daleko důležitější. Není to o tom,že se bude déle nabíjet,ale o tom,že bude zdroj přetížen a snadno dojde k jeho zničení. Tedy, 75W a víc = pohoda. Pod 75W = problém.

mosoj

Na waty nekoukej. Hlavně aby odpovídalo napětí ve V !!! Nevadí ani menší watáž, holt se to bude nabíjet o něco déle!!! a jestli to má víc, je šumafuk, stejně to nabíjení řídí procesor.
Doplňuji:
Je třeba jasně se vyjdřovat.
Pokud bude v notebooku baterie. Nevadí ani ta menší watáž.
Pokud baterii vyndáte a pojedete jenom na zdroj je třeba aby zdroj měl takový výkon jaký má příkon notebok.

Navíc nevidím žádný důvod si pořizovat zdroj o menším výkonu než má příkon notebook !!

MILAN1961

ZKUSTE TOTO,SNAD JE TO ONO

Zdroj: http://www.ba­terie24.cz/si­tove-adaptery/sitovy-adapter-toshiba-satellite-400-serie-original/d4.10­.TOS.8.1245