Pokročilý

Nabídl jsem se zaměstnavateli, že mu provedu výmalbu provozovny. Nejsem OSVČ. Potřebuje doklad do účetnictví. Jak na to?

Jak to udělat legálně? Je to jednorázová práce cca za 10 - 15 tisíc. Sám mám se zaměstnavatelem dohodu o pracovní činnosti (jsem externí pracovník, ale mimo údržbu). Potřebuje doklad, který by si dal do provozních nákladů na pobočku. Ten mu jako FO vystavit nemohu. Kompenzovat to v podobě odpracovaných hodin pro něho není výhodné (zvyšování mzdových nákladů). Poradíte? Díky.
Doplňuji:
Je to stejný zaměstnavatel.
Nemám momentálně nikde HPP.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Napadla mne jedině Dohoda o provedení práce, ale nevím jestli to jde, když máš uzavřenu Dohodu o pracovní činnosti. Je to se stejným zaměstnavatelem a ještě máš u něj HPP? Jinou legální cestu nevidím. Jistě to můžeš zadat do vyhledávače.
Doplňuji:
Zkus, jestli něco nenajdeš tady :
http://www.spolcest.cz/…
Hledej možnost souběhu těch dvou dohod u stejného zaměstnavatele, ale možná by to šlo.

Další odpovědi:

Zlatý

Stačí dohoda a jako účetní doklad pak výčet všech položek: práce, materiál, doprava ap.

Zdroj: Názor

Zlatý

Kedže ide o inú prácu než na akú máte ´dohodu o pracovní činnosti´ vidím to na ´dohodu vo vykonaní práce´
Čo sa týka mzdových nákladov zamestnávateľa, tie sa v každom prípade pri takýchto dohodách navyšujú a vám sa odvodové zaťaženie (dane, sociálne, zdravotné) vypočítavajú zo súčtov všetkých zdaniteľných príjmov za rok (fiškálne obdobie).

Zlatý

A jakou máš tu dohodu o pracovní činnosti? Můžete o sumu za výmalbu navýšit?
Nebo ta dohoda o provedení práce.
Nebo se práce na někoho jiného, který má živnost. nejlépe nějaký malíř. A spolu se pak srovnáte.

Diskuze k otázce

Pokročilý

MA-SU-KA

Dohoda o pracovní činnosti: expedice zboží.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.