Andrea Ája

Na zubaře? A kam?

Studuju obor- Asistent zubního technika a potom bych chtěla jít na vysokou školu na zubaře. Jen nevím na jakou a jak dlouho by to tak přibližně trvalo než se stanu zubařkou. A kolik by mě to přibližně stálo? Děkuju.

Nejlepší odpověď
gecco

Kam? – vyber si – http://www.job­s.cz/vysoke-skoly/v/medicina-a-farmacie/stoma­tologie/ .
Studium je pětileté.
A kolik by tě to stálo závisí primárně na tom, kolik toho sníš a jak levné seženeš bydlení.
😉
Doplňuji:
Pokud se jedná o „poplatky za studium“ – pokud půjdeš na veřejnou (nikoli soukromou) školu, budeš studovat v běžném vyučovacím jazyce a studium zvládneš v běžném čase (a nezmění-li se něco, než začneš studovat), školné platit nebudeš…

Další odpovědi
da ny

Studenti LF v oboru zubního lékařství stojí stát nejvíce peněz ze všech vysokoškoláků.
„Úmrtnost“ studentů během studia je velmi vysoká.
Důležité bude se velmi pečlivě připravit k přijímacím zkouškám z Biologie, Fyziky a Chemie tj. nad rámec nebo alespoň na úrovni gymnázia!
Nároky škol na studenty pro přijetí jsou vyšší než pro MUDr.
Na většině LF musí být budoucí MDDr. připraveni na poplatky za „spotřebovaný materiál“ sovisející s odbornou přípravou ve fantomárnách.
Během úspěšného studia je možné se spojit se zdravotnickým zařízením (Krajským úřadem), které po určitém pracovním závazku/návratu do místa bydliště (kolem 3 let) poskytují i několik let stipendium (obvykle 2000/měs. i více).

Ostatní finanční náklady jsou stejné jako u jiných VŠ (ubytování, internet, elektrospotřebiče na koleji /ev. nájemné na privátě/, strava, MHD, ISIC karta, cestovné mezi školou a bydlištěm + průkaz studenta případně IN karta=na 3 roky, zápisné, poplatky za ŠKRTy předmětů…)

Studium MDDr. je rovnou pětileté (odpadá bakalářskéi+ magisterské jako na většině VŠ).
Doplňuji:
LF
Brno, Plzeň, Praha 1. LF, Hradec Králové, Olomouc

Andrea Ája

Děkuji ale zajímalo by mně spíše nějaká ty poplatky za studium 🙂

Andrea Ája

  • .- *nějaké