sesednizkola

Na základě čeho se rozhodujete, zda navštívíte určité místo?

Jak se rozhodujete, které místo jako turista navštívíte? Vezmete katalog od cestovky a listujete, dáváte na doporučení známých, cestujete po google earth a pak si o místě přečtete něco víc a jedete… nebo máte důvody, že musíte prostě nějaký město vidět jen pro to, že se tak jmenuje, je to prostě daleko, nikdo tam necestuje.. nebo protože tam jezdí metro na gumových kolech, které třeba chcete strašně vidět, či se prostě jen tak napít v hospůdce s místními a probrat politickou situaci daného státu? Můžete napsat, kde jste byli a zdůvodnit proč vás to místo zajímá :) samozřejmě nemslím jen zahraniční, jestli vaše nejzajímavější turistická zkušenost byla cesta z Hlubočep do Butovic, můžete se rozepsat také.

Nejlepší odpověď
klumprt

Já nehledám dobrodružství, exotiku ani nevšední adrenalinové zážitky. Na motorce rád jezdím po Alpách, jelikož jsou tam špičkové silnice. K moři jedu rád do Španělska, protože je to civilizovaná evropská a bezpečná země, kde je čisto a vůbec se tam dobře cítím. Po Česku rád chodím po turistických trasách, navštěvuju všeijaké pamětihodnosti, muzea, zámky (i když ty mi často stačí jenom zvenku). A jsem rád, když přitom najdu pár kešek.

Další odpovědi
Nuk nuk

Záleží jestli jedeme jen na jednodenní, nebo nějaký krátký výlet nebo opravdu na dovolenou.
Máme tři malé děti, děláme geocaching, raději se pohybujeme v přírodě než ve městě. Takže pokud jedeme jen na výlet, rozhoduje terén (abychom to s drobotinou zvládli fyzicky), počet keší a samozřejmě je dobré, aby tam bylo i něco k vidění nebo nějaká atrakce (Minulý týden jsme byli třeba jen na takovém kopečku tady v okolí, ale skákali z něj paraglidisté a nad hlavou nám létaly kluzáky. Pro naše kluky to byla podívaná první kategorie.)

Pokud jedeme na dovolenou, řídíme se vastně tím samým, jen terén vybíráme i trochu náročnější (letos jsme třeba jeli na Slovensko do Polonin). U dovolené také hraje roli cena a fakt, že máme diagnostikovaného celiaka, takže pro nás je optimální, když si vaříme samostatně.