martindr

Na základě čeho policisté prokazují nedání blinkrů a jiné přestupky?

Jak vám policisté mohou prokázat to že jste někde nedali blinkr? Pouze tim že řeknou že vás viděli ? A další přestupky jako třeba ohrožení chodce mimo silnici při otáčení nebo couvání?

Nejlepší odpověď
cukrar

Prokáží to svojí váhou polocisty, popřípadě kolegou. Vy máte možnost nesouhlasit, pustit případ k jednání, vzít si s sebou právníka a většinou Vás z toho vyseká. Pokud ale již pokutu uhradíte, není cesty zpět. Nevěřte větě: „je možno zaplatit a následně se soudit.“, tak se přestupky neprojednávají.
Pokutu můžete dostat jen v případě, že přestupek byl spolehlivě prokázán a Vy s přestupkem a sankcí souhlasíte
Jinak to jde do správního řízení.

Další odpovědi
Drap

Pokud nemají záznam, mohou to prokázat i svědectvím. Pokud se ti to nelíbí, je možno zaplatit a následně se soudit.

klumprt

Cukrar má v podstatě pravdu. Jen bych doplnil, že dneska má většina hlídkových aut kameru vzadu i vpředu. Ta běží za jízdy prakticky neustále. Takže, když se jim povede vás zabrat za provozu, tak nebude o čem diskutovat.

Kryšpín

Je to v m'odě v české kotlině, borec jede plecháč za půl mega, pravý blinkr nepoužívá, levý občas, pravděpodobně aby se neopotřeboval vypínač, případně mozek