Avatar uživatele
anonym

Na TV Prima byla reportáž,že se zelenina zaorá. Mě pořádně rozčílila ! Vás taky nadzvedla, že židle ?

To se nemůžou zemědělci z celé České republiky domluvit, objednat kamión a odvést ji do Afriky a dát jí hladovějícím ?

Nebo levnější varianta rozdat ji zdarma do škol v České republice.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, rosinka před 4526 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

Trochu vás vyvedu z omylu.
Největší náklady jsou právě na tu sklizeň. Většina z vás si myslí, jak se zemědělci topí v penězích ale opak je pravda. Většina menších zemědělců pěstující zeleninu je na pokraji krachu a po letošní sezoně jich i spousta skončí. Výkupní ceny od výrobce jsou zhruba třetinové než vidíte v supermarketech.
Zemědělci prostě na to nemají, nehledě na to, že pokud by zeleninu rozdali zdarma do škol, tak rozdané množství by zase neprodali.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Drahý anonyme věz, že už nemám chuť ani sílu s vámi polemizovat, ale fakt si to představujete jako Hurvínek válku. A jen na okraj, také na Primě min. týden běžela reportáž o tom, že Somálsko odmítlo od Amíků odebrat jako humanitární pomoc geneticky upravenou kukuřici. Raději prý budou hladovět. Přitom v řadě států je stejná produkce v potravinářství už léta používána.....

A ještě informace pro rosinku.
Ten citát pochází od ženy, která ovdověla ve svých 32 létech /můj děda zemřel předčasně na zranění z první světové/ a mimochodem ta paní vychovala sama tři dcery, celý život pracovala v zemědělství a ve stáří měla důchod 220 korun!! Nemohu, než použít repliku „Blaženo ......“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rosinka

Jo, nadzvedá mě to z židle. Ale už se rozčilovat nebudu. Když tady čtu takové „moudrosti“, že kdo si stěžuje, tomu mají ubrat, a že se máme dobře – tak mě napadá taky jedno – Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Doplňuji:
Dudu – klobouk dolů před vaší babičkou. Rozhodně její citát neznevažuju. Určitě to učí člověka vážit si toho, co má.Jen mi to nesedí dnes pro ty lidi, kterým je ouvej,nejsou schopni vyžít a nikoho to nezajímá. I když mě samotné už se to dneska netýká, vidím to kolem sebe.

Upravil/a: rosinka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Co s tím kdo může dělat ? Kromě vlády a poslanců ?
To by nebyl jeden kamion, ale spousta kamionů, problém je v tom, že neni nikdo, kdo by tu dopravu zaplatil

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek