Pokročilý

Na TV Prima byla reportáž,že se zelenina zaorá. Mě pořádně rozčílila ! Vás taky nadzvedla, že židle ?

To se nemůžou zemědělci z celé České republiky domluvit, objednat kamión a odvést ji do Afriky a dát jí hladovějícím ?

Nebo levnější varianta rozdat ji zdarma do škol v České republice.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Trochu vás vyvedu z omylu.
Největší náklady jsou právě na tu sklizeň. Většina z vás si myslí, jak se zemědělci topí v penězích ale opak je pravda. Většina menších zemědělců pěstující zeleninu je na pokraji krachu a po letošní sezoně jich i spousta skončí. Výkupní ceny od výrobce jsou zhruba třetinové než vidíte v supermarketech.
Zemědělci prostě na to nemají, nehledě na to, že pokud by zeleninu rozdali zdarma do škol, tak rozdané množství by zase neprodali.

Další odpovědi:

Zlatý

Drahý anonyme věz, že už nemám chuť ani sílu s vámi polemizovat, ale fakt si to představujete jako Hurvínek válku. A jen na okraj, také na Primě min. týden běžela reportáž o tom, že Somálsko odmítlo od Amíků odebrat jako humanitární pomoc geneticky upravenou kukuřici. Raději prý budou hladovět. Přitom v řadě států je stejná produkce v potravinářství už léta používána.....

A ještě informace pro rosinku.
Ten citát pochází od ženy, která ovdověla ve svých 32 létech /můj děda zemřel předčasně na zranění z první světové/ a mimochodem ta paní vychovala sama tři dcery, celý život pracovala v zemědělství a ve stáří měla důchod 220 korun!! Nemohu, než použít repliku "Blaženo ......".

Bronzový

Jo, nadzvedá mě to z židle. Ale už se rozčilovat nebudu. Když tady čtu takové "moudrosti", že kdo si stěžuje, tomu mají ubrat, a že se máme dobře - tak mě napadá taky jedno - Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Doplňuji:
Dudu - klobouk dolů před vaší babičkou. Rozhodně její citát neznevažuju. Určitě to učí člověka vážit si toho, co má.Jen mi to nesedí dnes pro ty lidi, kterým je ouvej,nejsou schopni vyžít a nikoho to nezajímá. I když mě samotné už se to dneska netýká, vidím to kolem sebe.

Zlatý

Co s tím kdo může dělat ? Kromě vlády a poslanců ?
To by nebyl jeden kamion, ale spousta kamionů, problém je v tom, že neni nikdo, kdo by tu dopravu zaplatil

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.