na rentgenu mám jako závěr uvedeno:téměř horizontální průběh křížové kosti.Zajímalo by mě,jestli je to standartní nález

Odpovědi
roentgen

pokud bych Vám měl odpovědět, zašlete mi znění celého nálezu, patrě provedeného rtg LS páteře + SIS kloubů nebo pánve.

Takhle je dotaz vytržený z kontextu, protože kos křížová os saacrum je navazující na úsek bederní páteře a kloubí se k ní lopaty kostí kyčelních, tím se přenáší hmotnost trupu na dolní končetiny.
roentgen@centrum.cz