Avatar uživatele
ixpektix

Na prstě (malíčku) se mi udělaly 3 bílé místa nevíte prosim co to je (jak to vzniklo a jak tomu příště zabránit?

Doplňuji:
ne myslím pod nehtem na malíčku ! 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym před 4878 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

pod nehtem?, tak to by se mohlo jednat o nedostatek nějakého vitamínu. Nebo, to jsem někde nedávno četla, že se podle nehtu dá poznat, zda je člověk zdráv, či nikoliv. Pokusím se to vyhledat. Nejsem si ale jistá, jestli jsem to nečetla v tištěné formě.

Flíčky a rýhy

Na nehtech se rovněž mohou objevit bílé flíčky, které jsou neklamným důsledkem nedostatkem určitých vitaminů v těle. Avitaminóza může být způsobena krátkodobým nedostatkem vitaminů nebo proděláním horečnatého onemocnění.

Zde nám pomohou vitaminy B, A, C, kyselina listová, vápník, hořčík a zinek. Pokud do měsíce nedojde ke zlepšení, je třeba navštívit lékaře. Bílé tečky mohou vznikat také v důsledku hromadění kyseliny močové v organismu.

zdroj:http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/210366-lamavost-a-trepeni-patri-mezi-nejcastejsi-nemoci-nehtu.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud to neni druh plisne,tak se neni ceho obavat.Chce to, se poradit na koznim.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Nebyl jsi venku na mrazu? Bílé fleky vznikají při první fázi omrzlin. A zahojej se samy ;o)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek