Brťa

Na pozemku který chci koupit je zapsané vlastnické břemeno.Mohu na internetu zjistit,na koho to je napsané?Kde?DÍKY

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Vlastnické břemeno na něm určitě zapsáno nebude. K pozemku někoho dalšího může být na KN zapsáno uživatelské, a tomu na roveň postavené právo – čili břemeno, nikoliv vlastnictví k vlastnictví jiné osoby. Ve prospěch koho toto uživatelské nebo věcné břemeno je uzavřeno, zjistíte z výpisu – LV. Na internetu je pouze zápis o skutečnosti, že takový majetkový závazek existuje. Pokud pozemek chcete koupit, ať Vám majitel předloží svůj list vlastnictví. Z toho zjistíte, co před uzavření smlouvy a vlastní koupí potřebujete vědět.

Další odpovědi
Sůwa

Zkus www.nahlizeni­dokn.cuzk.cz. Podívala jsem se teď na svou vlastní parcelu a je tam i rubrika „omezení vlastnického práva“, což by bylo právě věcné břemeno a rubrika „jiné zápisy“.

venkovan

na www.cuzk.cz se lze podívati na list vlastnctví. jen te´d nevím, co jsem všechno tam vypisoval, zda jsem nemusel zadat nějaké své údaje.