Avatar uživatele
Katrous

Na poškrabáné cd pomáhá zmizík

ahoj jednou jsem si koupila zmizík už si na to nepamatuji ale pomáhá to poskrabanemu cd kdyz si koupim obicejnej zmizik myslite ze to cd nepoškodí?dekuji za odp

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kup si zmizík,vymaž tu hroznou hrubku!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Zmizík, prý pomáhal na nějakou ochranu, že se zamazala jedna stopa, tuším že to byla ochrana Captus ale nejsem si jistý

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Prosim? Zmizik poskrabanemu CDcku nepomuze. Nebo jsem o takto jednoduchem reseni nikdy ani neslysel. Jestli se ptate na to, jestli odstrani a neposkodi napis na CDcku – pak ano, jsou nejake zmiziky, ktere odstrani i lihovou fixu a neposkodi CD.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heretix

Data na CD jsou tvorena specifickymi nerovnostmi na jeho povrchu, respektive „dulky“ ktere rozptily paprsek laseru. NIc neni dokonale. Stejne je to i s povrchem CDcka, proto se chybejici data dopocitavaji softwareove. U malych skrabancu se nic nedeje, ale u velkych uz je to problem a nezalezi jestli je prostor skrabance posleze necim vyplnen, protoze ty „dulky“ uz tam proste nejsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nikdy jsem o tom neslyšel, zdá se mi to nepravděpodobné. Chtělo by to vyzkoušet. Zmizík, který se prodává v sadě s popisovačem určitě disk nenaleptá.
Pokud by se jednalo o nějaké vzácné CD, tak by bylo lepší obrátit se na Český rozhlas, kde na to mají speciální brusku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

to je podle me nemozne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek