Na počátku bylo slovo.Nebyla to spíš myšlenka?

http://www.fa­tym.com/abcd/k/000111/­veda/cobe.htm

Nejlepší odpověď
annas

Bible – Na počátku bylo slovo,…, ale
naše myšlení je pojmové, takže vychází z pojmu, soudu, úsudku. Nejdříve si vše urovnáme v hlavě a pak vyslovíme. Slovo je vyjádřená myšlenka, a to v určitých jazykových znacích, které si musíme rovněž v hlavě srovnat – řeknu správně – chlapec byl doma. (Děti ještětuto schopnost nemají, učí se pojmenovávat různé věci).

Ve středověku se vedl spor mezi nominalisty a realisty o obecniny, druhové pojmy. Souvisí s Aristotelovými filozofickými kategoriemi – obecné, jedinečné, zvláštní.(Obecné poznávám prostřednictvím jedinečného, obecný pojem člověk, ale já si vždy vybavím konkrétní osobu).

Nominalisté tvrdili, že nejdříve existuje určitý předmět a teprve pak jej pojmenují.
(Např. plod jablko byl dříve než pojem Jablko).

Realisté tvrdili, že nejdříve byl pojem Jablko v boží myslí a teprve pak pojmenuji plod jablko. Takže i Bůh „myslel“.

Neustále se vedl spor nejen mezi těmito názory – myšlením a slovy, ale i dalšími – smyslovným a rozumovým poznáním.

Ale myšlenka je dřív než slovo.

1. signální soustava, 2. signální soustava, myšlenkové operace.

Řeč (slovo) je nástroj myšlení a dorozumívání.

Teď jsem si uvědomila, že jsem vycházela víc z učení filozofie než z Vašeho odkazu.

Další odpovědi
aramah

Když se narodíme,nejdřív se naučíme mluvit a teprve pak myslet.A tohle počáteční zpoždění už pak nikdy nedohoníme. D.Radovič

dudu

A co když na počátku byl plán – digitalizovaný program, který „On“ materializoval? Podle současných poznatků by však realizace vyžadovala podstatně více času než týden.

led

nie najprv muselo byť slovo (v tomto biblia má pravdu), lebo myšlienka bez slova je len pocit.

Michal

slovo.Tak praví Bible.

BIGFOOT

vy budete tak dlouho naštvávat BOHA až se na vás všechny,kteří o ném a jeho slovu pochybujete opravdu vykašle.BIGFOOT